דירוג פורבס: שרה נתניהו – האישה החזקה בישראל

האישה שמוצבת ראשונה בדירוג 50 הנשים החזקות של מגזין "פורבס" הישראלי היא לא אחרת מאשר רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו - כך קבעו עורכי המגזין שדירגו את הרשימה השנתית. "היא מעורבת כמעט בכל המינויים בצמרת הפוליטית בישראל"

האישה החזקה בישראל. שרה נתניהו (AP)

רעיית ראש הממשלה היא האישה החזקה בישראל - כך עולה מהדירוג השנתי של 50 הנשים החזקות במדינה שעורך המגזין "פורבס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו הוצבה במקום הראשון ברשימה, והקדימה נשים משפיעות ובולטות במיוחד בישראל כמו מנכ"לית הבנק השני בגודלו בישראל, רקפת רוסק-עמינח, שרי אריסון, עפרה שטראוס ומי שנחשבת ליורשת של סטנלי פישר בתפקיד נגיד בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג.

"היא אמנם לא מחליטה על פעולה באירן או על הורדת הריבית, אבל עקב השפעתה ומעורבותה במינויים רבים בסביבת ראש הממשלה - זכתה להיות מדורגת ראשונה", נימקו אנשי המגזין שדירגו את הנשים ברשימה.

"שרה נתניהו מעורבת בכל הדרגים"

על פי כמה מהמקורות שמסרו מידע למגזין טרם קביעת הדירוג הסופי של רשימת הנשים המשפיעות, מעורבותה של נתניהו במינויים אינה נעצרת בלשכת ראש הממשלה אלא גם בתפקידים משמעותיים בשירות המדינה. "היא מתערבת בכל הדרגים - בכירים כזוטרים", נמסר למגזין.

אחד המצוטטים בכתבה אף המשיל את כוחה של נתניהו לכוחו של חור שחור: "היא אישיות בעלת כוח אנרגטי ממוקד כל כך בתוך המערכת, שמסוגלת לשנות ולחולל סדרי מציאות חדשים בחלל הפוליטי בישראל בעוצמה אדירה - גם אם לא תמיד ניתן לראות או לזהות את מקור הכוח המניע", תיאר אותה אחד המקורות.

מחוץ לעשיירה, יחימוביץ' ולבני (רויטרס פייסבוק)

מחוץ לעשירייה הראשונה ברשימה ניתן למצוא את שרת המשפטים החדשה ציפי לבני (11), יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' (13), העיתונאית אילנה דיין במקום ה-22 והדוגמנית בר רפאלי במקום ה-45.