האם הישראלים יחזרו ל"הכל כלול"?

שיחות הפיוס בין ארדואן לנתניהו מעלות תקווה אצל סוכני הנסיעות שלאחר כמעט ארבע שנים של הידרדרות, התייר הישראלי יחזור למה שהיה היעד מספר 1 עד 2008 – בתי המלון בטורקיה. "הישראלים אוהבים את 'הכל כלול', הם מחכים לחזור לאנטליה", אומרים בסוכנויות הנסיעות. המבחן האמיתי: בחודשי הקיץ

חוזרים? מלון באנטליה, ארכיון (חדשות 2)

אחרי הפיוס המתוקשר בין נתניהו וארדואן, השאלה הבאה היא האם יהיה לפיוס ביטוי בשטח כשהשאלה המעשית בנוגע לטורקיה - האם הישראלים יחזרו למדינה שהייתה בעבר היעד מספר 1 לתיירות נופש מישראל?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו צופים שיהיה ביקוש", אומר עמי כהן מנכ"ל קווי חופשה. "התייר הישראלי מחכה לחזור לטורקיה, הוא אוהב את הקלאבים של אנטליה ואת חופשות "הכל כלול". הדילים לטורקיה טרם חודשו, בעיקר בשל הזמן בו צריך לארגן טיסות ומקומות בבתי המלון, אבל סוכני הנסיעות מעריכים שאם הפיוס יתקדם כצפוי הישראלים יחזרו לטורקיה כבר בקיץ.

טורקיה הייתה בעבר יעד הנופש מספר 1 של הישראלים ומדינה הפופולארית ביותר בטיסות מנתב"ג, אחרי ארה"ב. בשנת 2008 יצאו לטורקיה יותר מחצי מיליון תיירים ישראלים. בסוף 2008 עם תחילת מבצע עופרת יצוקה, התקרית בין ארדואן ופרס בדאבוס החלה ירידה משמעותית בתיירות הישראלית לטורקיה, תיירות שנעלמה כמעט לחלוטין לאחר המשט בסוף מאי 2010.

במקביל, חלה עלייה דרמטית, של מאות אחוזים, בתיירות הישראלית ליוון, בולגריה, מלטה ולחלקו היווני של האי קפריסין. כיום מופעלות רק שתי טיסות בשבוע בין ישראל לאנטליה, כשהרוב המוחלט של התיירים הינם ערבים-ישראלים.

ישראל התנצלה בפני טורקיה - הסיקור המלא:

"המצב בסוריה היה השיקול המרכזי"

ארדואן: "הזדמנות חד-פעמית לשלום"

אירן: "הפיוס - משחק של ארה"ב"

איילון: "ליברמן הופך ללא רלוונטי מבחינה פוליטית"

מארגן משט המרמרה: "המאבק עוד יימשך"

ליברמן: "ההתנצלות היא שגיאה חמורה"

טורקיה מגיבה: "קיבלנו את כל מה שרצינו"

ישראל התנצלה בפני טורקיה, היחסים ישובו לסדרם

הווידאופדיה: משט המרמרה