2012: הדירות התייקרו ב-5%

הערים רחובות, ראשון לציון והרצליה מובילות במחירי הדירות עם עלייה של 4% . דווקא בתל אביב, וגם באילת ובאשקלון נרשמה ירידה ממוצעת של 1% ברבעון. סקר השמאי הממשלתי: מחירי הדירות בישראל ממשיכים לעלות

הדירות מתייקרות (חדשות 2)

מחירי הדירות בישראל ממשיכים לעלות - כך עולה מסקר של השמאי הממשלתי ב-20 הערים הגדולות בארץ, שפורסם היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הערים רחובות, ראשון לציון והרצליה מובילות עם עלייה של 4% במחירי הדירות. מנגד, בתל אביב, באילת ובאשקלון נרשמה ירידה ממוצעת של 1% ברבעון. בתל אביב, עומד מחירה הממוצע של דירת 4 חדרים על כ-2.5 מיליון שקל (עלייה של 9% בשנה), בבאר שבע על 778 אלף שקל (עלייה של 2% ברבעון ושל 9% בשנה) ובאשקלון על 819 אלף שקל (ירידה של 1% בשנה).

ברבעון הרביעי של שנת 2012 ניכרת עלייה במחיר הממוצע של הדירות שנסקרו (דירות של 4 חדרים), לצד עלייה במספר העסקאות שבוצעו בדירות מגורים לעומת הרבעון הקודם. העלייה היא בשיעור ממוצע נומינלי שקלי של כ-1.6% ברבעון. בשנה החולפת, מאז הרבעון הרביעי של שנת 2011 נצפתה עלייה (שקלית נומינלית) בערים שנסקרו בשיעור מצטבר של 5%.

מחירה של דירת 4 חדרים בירושלים עומד על 1.74 מיליון שקל (עלייה של 1% ברבעון ושל 3% בשנה). במשרד השמאי הממשלתי ציינו כי הדי המחאה החברתית שקמה בקיץ 2011 שכחו וגוועו, והשפעתה על מחירי הדיור לא באה לידי ביטוי ברבעון הנסקר.