באפט ירכוש את היינץ בעסקת ענק

28 מיליארד דולר - זה הסכום שישלם המיליארדר האמריקני וורן באפט על רכישת חברת המזון היינץ - יצרנית הקטשופ המפורסם. מחיר העסקה משקף מחיר של 72.5 דולר למניה. בעקבות הידיעה על הרכישה זינקה מניית היינץ ב-21% במסחר המוקדם. באפט: "זו עסקה כלבבי ושותף כלבבי. להיינץ יש מוצרים פנטסטיים"

עסקת מיליארדרים. וורן באפט (רויטרס)

המיליארדר האמריקני וורן באפט הודיע כי ירכוש את חברת המזון "היינץ" - יצרנית הקטשופ המפורסם - בעסקה שמחירה מסתכם ב-28 מיליארד דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"להיינץ פונטנציאל צמיחה חזק ובר קיימא", אמר באפט בהודעה לתקשורת. חברת ההשקעות של באפט ברקשייר הת'אווי תרכוש ביחד עם חברת 3G Capital את חברת המזון, כשסכום העסקה משקף מחיר של 72.5 דולר למניה - 21% מעל מחיר הסגירה של חברת היינץ אמש בוול סטריט. בריאיון לרשת CNBC אמר באפט כי "היינץ תהיה הבייבי של 3G".

באפט ציין כי החל לדון ברכישת היינץ בחודש דצמבר האחרון, אך הוסיף כי "יש לי תיק על היינץ שהולך אחורה עד שנות ה-80". באפט אמר כי "זו עסקה כלבבי ושותף כלבבי. להיינץ יש מוצרים פנטסטיים".

עם היוודע דבר הרכישה זינקה מניית היינץ ב-21% במסחר המוקדם בוול סטריט. לאחר שהעסקה תושלם ימחק באפט את מניות היינץ בוול סטריט והחברה תהפוך לפרטית. את העסקה יממן באפט באמצעות מזומן שיזרימו ברקשייר ו-3G, כמו גם ע"י מחזור חוב קיים וקבלת אשראי מבנק JP מורגן ומבנק וולס פרגו.