חברת אל על תפטר 200 עובדים

200 עובדי אל על יפוטרו בשל ניסיונות התייעלות וצמצום בחברה התעופה. מנכ"ל החברה אליעזר שקדי אמר כי התמודדה מזה תקופה ארוכה בקשיים. המפוטרים: עובדים במשרות זמניות ובעלי חוזים אישיים

עוד מכה למשק הישראלי: חברת אל על הודיעה שהיא מפטרת 200 עובדים, בשל התייעלות וצמצום במצבת כוח האדם. הקיצוץ הוא לעובדים במשרות זמניות ולבעלי חוזים אישיים. בנוסף, תבצע החברה שורה של  שינויים ארגוניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הצעד בא לאחר שהחברה התמודדה מזה תקופה ארוכה בקשיים כלכליים בענף התעופה. "החברה מחויבת להמשיך במגמת ההתייעלות במטרה להתאים את פעילותה לתנאי השוק המשתנים. על כן אנו נאלצים להודיע על סיום העסקתם של כ-200 עובדים זמניים ובעלי חוזים אישיים בחברה", הדגיש מנכ"ל אל על אליעזר שקדי. "הצורך להתייעל ולהפחית בהוצאות החברה הוא צו השעה, על מנת שנוכל להמשיך ולהתמודד עם האתגרים והתחרות הגוברת. אנו עושים זאת בלב כבד ומתוך תקווה שהמהלך יוביל בעתיד לחיזוקה של אל על".

בכוונת החברה להמשיך ולקיים דיונים עם נציגות העובדים וההסתדרות לחידוש הסכם העבודה והצעדים המתחייבים להתייעלות החברה, לשם הקטנת ההוצאות והגברת היכולת הניהולית על מנת לאפשר התמודדות מסחרית ותחרותית.

רק לפני כשבועיים ‎‎הודיעה קרן פימי של ישי דוידי כי היא נמצאת במשא ומתן מתקדם במסגרתו תיכנס לגרעין השליטה בחברת התעופה אל על, לצידה של חברת כנפיים שבשליטת משפחת בורוביץ'. העסקה תתבצע במספר שלבים, כאשר בשלב הראשון תזרים פימי לחברה 5 מיליון דולר כנגד הקצאת מניות בשיעור של 5.7% מהון החברה, ותרכוש מבעלת השליטה הנוכחית בחברה, חברת כנפיים, מניות בתמורה ל-5 מיליון דולר נוספים.