קרן "פימי" רוכשת את השליטה באל-על

ישי דוידי, שעבד בעבר כמאבטח בחברת אל-על, יהפוך בקרוב לבעל השליטה בחברת התעופה, לאחר ש"קרן פימי" אותה הוא מנהל הודיעה כי היא צפויה להזרים לחברה עד 60 מיליון דולר, שיביאו את אחזקותיה בחברה ל-42%. העסקה מותנית עדיין בהסכם קיבוצי חדש עם ועד העובדים של אל-על

קרן פימי מגבשת קבוצת שליטה באל-על (רויטרס)

ישי דוידי סוגר מעגל: מנהל קרן פימי, קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בישראל שעבד כמאבטח בחברת אל-על, יהפוך להיות בעל השליטה בחברת התעופה הישראלית. הקרן תיכנס לגרעין השליטה באל-על ביחד עם חברת כנפיים אחזקות ותזרים לה עד 60 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העסקה צפויה להתרחש במספר שלבים: בשלב הראשון תזרים קרן פימי לאל-על 5 מיליון דולר כנגד הקצאת מניות, ותרכוש מבעלת השליטה הנוכחית בחברה - חברת כנפיים - מניות בתמורה ל-5 מיליון דולר נוספים. הרכישה תיעשה לפי מחיר מניה של 62.5 אגורות - פרמיה של 36% על מחירה הנוכחי, המשקפת שווי של 83 מיליון דולר לחברת התעופה.

לאחר השלמת השלב השני תשקיע קרן פימי 20 מיליון דולר נוספים בשתי פעימות. אם אכן תבצע קרן פימי את מלוא ההשקעה היא תחזיק ב-42% מהחברה. חברת כנפיים, המחזיקה כיום ב-39% מהון מניות החברה, תהפוך לבעלת מניות מיעוט אך תיוותר בגרעין השליטה.

חברת אל-על, המנוהלת על ידי אליעזר שקדי, נמצאת במצב כספי לא פשוט לאור התחרות בענף התעופה וכן בשל המצב הגיאו-פוליטי. הקשיים באו לידי ביטוי במניית החברה, שצנחה ב-72% בשנתיים האחרונות.