שטייניץ: סביר שאשאר בתפקיד, אין תכנית לעלות מסים

בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס התייחס שר האוצר לגירעון הענק בתקציב והדגיש כי אין כוונה להעלות מסים. שטייניץ הבהיר כי יידרש קיצוץ "מתון אך משמעותי" בתקציב הביטחון, והעריך כי קיימת אפשרות סבירה שימשיך בתפקידו

שטייניץ מתכונן לכהונה נוספת באוצר? (חדשות 2)

על רקע הדיווחים על תכנית להעלאת מסים רחבה בגובה מיליארדי שקלים כדי להתמודד עם הגירעון הענק בתקציב, אומר שר האוצר יובל שטייניץ בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס כי אין כוונה כזו ומבהיר כי יידרש קיצוץ "מתון אך משמעותי" בתקציב הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי שר האוצר, תחום אחד שבו נהיה חייבים לבצע קיצוץ הוא תקציב הביטחון. זה לא קל, אבל עשינו זאת כבר בעבר". שטייניץ התייחס גם להרכבת הממשלה הבאה ואמר כי הוא מצפה לקחת בה חלק. "סביר מאוד שאשאר שר האוצר, אך יש אפשרות גם שאכהן בתפקיד אחר".

לגבי הרכב הקואליציה והשתתפות המפלגות החרדיות בממשלה החדשה, אמר שר האוצר כי הוא לא יודע אם הן ייקחו חלק בממשלה שיקים נתניהו. "זה תלוי בעיקר ביכולתן להתפשר בנושאים שמאוד חשובים להם", אמר. אני מניח שאם החרדים יהיו מוכנים לפשרות הם יהיו בממשלה".

צוות חשאי מגבש תכנית להעלאת מסים

הבוקר פורסם בעיתון "ממון" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה בימים האחרונים צוות חשאי שאמון על גיבוש תוכנית כלכלית במסגרתה יבוצע קיצוץ ענק של 20 מיליארד שקלים בתקציב.

לאחר שקיבלו את כל נתוני התקציב והמשק הישראלי הגיעו חברי הצוות המיוחד למסקנה כי בחודשים הקרובים צפוי הגרעון הענק בסך 39 מיליארד שקלים לגדול אף יותר. הסיבה לתחזית העגומה טמונה בירידה ניכרת הכנסות המדינה ממיסים ובהוצאות שלא נלקחו בחשבון כמו תשלומי קצבאות ודמי אבטלה.

למרות הצהרות ערב הבחירות של ראש הממשלה ושל שר האוצר, על כך שלא יעלו מיסים, צוות המומחים קבע כי אין מנוס מהעלאת מיסים רחבה בגובה של לא פחות מ-10 מיליארד שקלים. התוכנית המיוחדת צפויה לצאת לפועל עם הקמת הממשלה החדשה.