דוח: שיאני השכר במגזר הציבורי - רופאים בראש

הממונה על השכר במשרד האוצר מפרסם את נתוני השכר במגזר הציבורי וכרגיל רשימת שיאני השכר מככבת. בין עשרת המרוויחים הבכירים נמצאים תשעה רופאים. מנהל בכיר בתעשייה האווירית משלים את הרשימה. בנוסף, מתפרסמים נתונים מדאיגים אודות תנאי העסקת עובדי הקבלן שאלפים מהם מועסקים במשרה חלקית

שיאני השכר: הרופאים הבכירים מככבים (חדשות 2)

כמדי שנה מפרסם היום משרד האוצר דוח הסוקר את נתוני השכר בקרב חברות ציבוריות וגופים ממשלתיים נוספים. כרגיל, את עיקר העניין מושכת רשימת המרוויחים הבכירים במגזר הציבורי, אך הדוח מציג גם נתונים מדאיגים אודות תנאי העסקתם של עובדי הקבלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הדוח שערך הממונה על השכר במשרד האוצר, נסקרו 720 גופים ציבוריים בהם מועסקים עובדי קבלן. על פי הנתונים עלות השכר החודשי הממוצע שניתן להם בשנת 2011 עמדה על 5,718 שקלים בחודש בלבד.

אולי המדאיג ביותר מבין הנתונים הוא שיעור העסקה של עובדי הקבלן במשרה חלקית. 59.2% מעובדי הקבלן בסקטור הציבורי מועסקים בשיעור של עד 25% משרה, 82.5% מהם מועסקים בשיעור של עד 50% משרה ורק 7% אחוזים מהעובדים מועסקים ב-75% משרה ומעלה.

גם ההפרשים בין עלויות השכר בחברות הממשלתיות לעומת החברות העירוניות מוצגים בדוח המפורט. על פי הנתונים שכרם הממוצע של העובדים בחברות הממשלתיות עומד על 18,751 שקלים בחודש לעומת 6,846 שקלים בחודש לעובדים בחברות העירוניות.

רשימת שיאני השכר במגזר הציבורי: הרופאים מובילים

גם השנה מובילים את טבלת השכר במגזר הציבורי בעיקר רופאים, אבל הפעם גם רופאות: לראשונה מאז שמתפרסם הדוח הופיעו בעשירייה הראשונה שתי רופאות בחירות בשירותי בריאות כללית: ד"ר עינת בירק, מנהלת מכון הלב בבית החולים שניידר לילדים, שהרוויחה בשנת 2011 שכר כולל בגובה 87,960 שקלים ברוטו בחודש.

אל המקום הראשון בטבלת השכר הגיע זו השנה השלישית ברציפות פרופ' גידי סהר, מנהל מחלקת לב וחזה בבית החולים סורוקה שבבאר שבע. סהר, שנמנה על "תוכנית הכוכבים" של שירותי בריאות כללית והובא לסורוקה לאחר שניהל את היחידה להשתלות לב בביה"ח בילינסון, מרוויח לפי הדוח 107,716 שקלים ברוטו בחודש. גם את המקום השני עד הרביעי תופסים רופאים בכירים בשירותי בריאות כללית.

אל המקום החמישי בצמרת שיאני השכר הגיע מומחה בתכנון וניתוח מידע בתעשייה האווירית, עם שכר בגובה 95,060 שקלים ברוטו בחודש. אל המקום ה-6 הגיע המנהל לשעבר של אגף הרפואה בקופ"ח מאוחדת, ד"ר זאב אהרונסון, עם שכר של 94,253 שקלים ברוטו בחודש. גם בהמשך העשירייה הראשונה, כאמור, ניצבים רופאים בכירים, ואלה מרכיבים למעשה כמעט את כל כולה של רשימת מאה השיאנים המובילים.

אל המקום החמישי בצמרת שיאני השכר הגיע מומחה בתכנון וניתוח מידע בתעשייה האווירית, עם שכר בגובה 95,060 שקלים ברוטו בחודש. אל המקום ה-6 הגיע המנהל הוותיק של אגף הרפואה בקופ"ח מאוחדת, ד"ר זאב אהרונסון, עם שכר של 94,253 שקלים. גם בהמשך העשירייה הראשונה, כאמור, ניצבים רופאים בכירים, ואלה מרכיבים למעשה כמעט את כל כולה של רשימת מאה השיאנים המובילים.