דירוג בלומברג: מי האנשים הכי עשירים בעולם?

על אף התחזיות הקודרות ומצב המשק העולמי, עשירי העולם הצליחו לשמור על הונם בשנת 2012. האתר האמריקני מפרסם את רשימת 40 המיליארדרים המובילים. לאן הגיע ביל גייטס?

האיש העשיר בעולם (רויטרס)

קרלוס סלים, איל התקשורת המקסיקני, ממשיך להחזיק בתואר האדם העשיר ביותר בעולם עם הון מוערך של 76 מיליארד דולר. אחריו נמצא מייסד מייקרוסופט ביל גייטס עם 63 מיליארד דולר - מתוכם שבעה מיליארד דולר שנוספו השנה - כך על פי דירוג שפורסם באתר בלומברג.

האנשים שתופסים את שלושת המקומות הראשונים ברשימה שומרים על כוחם מהשנה שעברה. אחרי סלים וגייטס ניצב אמנסיו אורטגה, בעליה של החברה אינדיטקס המפעילה בין היתר את רשת חנויות זארה. הונו מוערך ב-59.3 מילארד דולרים.

הוסיף להונו בשנת 2012 7 מיליארד דולר (רויטרס)

סוגר את העשירייה הראשונה, האיש העשיר ביותר ביבשת אסיה, לי קה שינג. שינג, שהונו מוערך ב-29 מיליארד דולר, ידוע בחיבתו לחברות סטרט-אפ ישראליות. באמצעות קרן ההשקעות שבבעלותו, הוא ערך בדיסקרטיות סבב השקעות מרשים בחודשים האחרונים, בסכום של עשרות מיליוני דולרים.

בין החברות הישראליות ניתן למצוא השקעה של 10 מיליון דולר ב-Hola, שמפתחת כלי האחדת זיכרון פעולה של מחשבים וסמארטפונים. גם Stevie, פלטפורמת הטלוויזיה החברתית זכתה לאחרונה לאמונו של קה שינג, ולמימון בסך 1.5 מיליון דולר.