החרפה בעיצומים בפלאפון: ההסתדרות תשלם שכר לעובדים

מאבק עובדי חברת הסלולר נמשך ביתר שאת: עופר עיני תקף היום בחריפות את ההנהלה, שלדבריו "מנסה לשבור את ההתארגנות באמצעות פגיעה כלכלית בעובדים". בעקבות זאת, הוא הבטיח להעביר לשובתים כספים מקרן מיוחדת שיפצו אותם על אובדן שכרם

עופר עיני. מגבה - ומשלם (חדשות 2)

יושב-ראש ההסתדרות עופר עיני ייכנס ביום ראשון בבוקר ישיבה מיוחדת שבא יבקש לאשר לעובדי פלאפון השובתים תשלום שכר מקרן השביתה של הארגון. ועד הפעולה של העובדים החליט להמשיך בעיצומים גם בשבוע הבא - כך שביום ראשון הם יימשכו באותה המתכונת של הימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל כך, לא תתקיים פעילות בחטיבת ההנדסה, המרכז הלוגיסטי, אגף מערכות המידע, החטיבה העיסקית ומוקדי השירות בירושלים ובבאר-שבע ימשיכו בשביתה במתכונת זהה. עד כה, הצטרפו לשביתה כ-800 מעובדי פלאפון.

היום התייחס עיני למצב בפלאפון והעניק גיבוי לוועד. "לא נוכל לעבור לסדר היום על הנסיון של המנכ"ל לשבור את העובדים באופן ברוטאלי במה שנראה כמו שפל של כל הזמנים ביחסי העבודה. ההסתדרות מתייצבת במלוא הכוח מאחורי העובדים. אישור תשלום השכר מקרן השביתה הוא צעד ראשון. אם המנכ"ל חושב שיצליח לשבור את ההתארגנות באמצעות פגיעה כלכלית בעובדים - הוא טועה".

נוסף על כך, תקף יושב-ראש ההסתדרות את אופן פעולת הנהלת פלאפון בפרשה ואמר: "צר לי שהבעלים בחר לגבות את הצעדים הברוטאליים של המנכ"ל, במקום לפתוח בהידברות עם העובדים. אני קורא לשאול אלוביץ' לעשות זאת מיד".