עובדי "פרי הגליל" חוזרים לעבודה

מנהלי המפעל הודיעו כי יפתחו מחדש את שערי המפעל, על פי פסיקת בית הדין לעבודה. נציגי ההנהלה נעדרו מהדיון שהוכרע לרעתם, ובכוונתם לערער על ההחלטה. בהסתדרות בירכו על ההישג: "אף גורם לא יוכל להשתמש בעובדים כבני ערובה"

פתרון - זמני לפחות ל"פרי הגליל": בית הדין האזורי לעבודה בנצרת הורה היום (שני) להנהלת המפעל לפתוח שוב את שערי המפעל ולאפשר לעובדים לשוב לעבודתם. בית המשפט הורה להשיב את המפעל לעבודתו מחר בבוקר, אך המנהלים הקדימו ואפשרו לעובדים לשוב למפעל כבר היום בשעה 15:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט מירון שוורץ נענה לבקשת ההסתדרות, לאחר שנציגי הנהלת פרי גליל ובאי כוחם בחרו שלא להתייצב לדיון וקבע כי עליהם לפתוח את המפעל בשעה 06:00 ביום שלישי לכל המאוחר. בעלי המפעל הודיעו שיערערו על ההחלטה, אך הורו על פתיחת שערי המפעל. לטענתם, לא הגיעו לדיון כיוון שלא זומנו אליו ושמעו עליו באיחור.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על החלטת בית הדין. "ההסתדרות פנתה לבית הדין על מנת להבטיח שאף גורם לא יוכל להשתמש בעובדים כבני ערובה וכמנוף להפעלת לחץ במסגרת המשא ומתן", אמר. "ההסתדרות תמשיך לפעול להגנת זכויות העובדים".

העובדים שהתברצו בפתח המפעל (חדשות 2)

העובדים התבצרו: "לא כלי משחק"

בסוף השבוע האחרון האריך השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' את רישיון העסק של המפעל למשך שלושה חודשים כדי למנוע את פיטוריהם של 350 העובדים. למרות זאת, הבעלים סירבו לשוב ולפתוח את המפעל עד שלא יקבלו את הכספים שלטענתם מגיעים להם מהמדינה. ביום ראשון, לאחר שמנהלי המפעל סירבו לאפשר לעובדים לשוב לעבודתם, התבצרו העובדים וחסמו את הכניסה למפעל. 

אהרונוביץ' עם עובדי המפעל (חדשות 2)

"לוחמי האש אמרו שאי אפשר להפעיל את המפעל ללא נושאי הבטיחות שהיו צריכים להשלים", אמר אהרונוביץ' במהלך הסיור, "אך מאחר ורוב העבודות כבר בוצעו, הם ידחו את זה, יעכבו את הצו לשלושה חודשים כדי לאפשר לבעלים להשלים את הנושא הבטיחותי כדי שלפועלים יהיה מקום עבודה". עוד הוסיף השר כי "לא הייתי רוצה להכניס את סוגיית סגירת המפעל למערכת הבחירות - אני רוצה שהפועלים יחזרו לעבודה, כי נראה לי שהבעלים מנסים להוציא פה כסף נוסף".