הושג ההסכם להצלת ערוץ 10

אחרי חודשים רבים של אי וודאות הושג אמש הסכם בין המדינה למפעילי הערוץ. בישיבה מיוחדת עם בכירי האוצר, לשכת היועמ"ש ובכירי הערוץ הוסכם על הארכת הזיכיון בשנתיים

סכנת הסגירה חלפה. ערוץ 10 (יח"צ)

ערוץ 10 ימשיך לפעול" לאחר השגת הסכם עם המדינה - כך מאשרים הבוקר גורמים במשרד ראש הממשלה. אמש, בישיבה בה השתתפו בכירי האוצר, לשכת היועץ המשפטי לממשלה ובכירי הערוץ, בלשכתו של מנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר, הגיעו הצדדים להבנות סופיות שיאפשרו את המשך הפעילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערוץ צפוי לקבל הארכת זיכיון לשנתיים נוספות, במידה ויוסדר שינוי החקיקה בנושא. לאחר שהצדדים הגיעו להבנות, יועבר החומר למחלקה המשפטית במשרד התקשורת, שם ינוסח תזכיר החקיקה.

על פי ההבנות, המדינה תעניק לערוץ 10 הלוואה של 65 מיליון שקל, הארכת זיכיון בשנתיים ופטור מלא מדמי זיכיון ותמלוגים כבר מהשנה הבאה. זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, יוכלו לקבל הלוואה דומה, וגם הן יהיו פטורות מתשלומים למדינה. עדיין לא ברור האם גם הזכייניות יוכלו לקבל הארכת זיכיון.

לאור ההבנות, יידרש רון לאודר, בעל המניות המרכזי בערוץ, להעמיד ערבות אישית של 10 מיליון שקל, והערוץ יעמיד ערבויות של 50 מיליון שקל. כמו כן הערוץ יצטרך להחזיר את כל חובותיו למדינה, העומדים בשלב זה על כ-100 מיליון שקל.

בעוד שנה, אם יעמוד הערוץ בכל התחייבויותיו הרגולטוריות, הוא יוכל להגיש בקשה מחודשת לרישיון ולקבל רישיון לערוץ כבר ב-2014.