דנקנר שילם ערבות וטס לארגנטינה לגייס השקעות

בצל החקירה המתנהלת נגדו ברשות לניירות ערך, קיבל איש העסקים נוחי דנקנר אישור מיוחד לטוס לארגנטינה על מנת לגייס השקעות עבור קונצרן איי.די.בי שבשליטתו. הטייקון, שעליו הוטל צו עיכוב יציאה מהארץ, נאלץ לשלם עוד 3 מיליון שקלים עבור קבלת האישור לעזוב את תחומי המדינה

הטייקון הישראלי נוחי דנקנר, שנחקר ברשות לניירות ערך בחשד להרצת מניות, קיבל אישור מיוחד לצאת מישראל, זאת על מנת לגייס השקעות נוספות עבור קונצרן איי.די.בי שבשליטתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצורך הנסיעה הפקיד הטייקון הישראלי ערבות נוספת בגובה 3 מיליון שקלים. על פי הסיכום שהושג, אם יתבקש על ידי הרשות לניירות ערך, ייאלץ דנקנר לשוב ארצה בתוך 24 שעות. הוא צפוי להיפגש בארגנטינה עם המשקיע אדוארדו אלשטיין וינסה לשכנע אותו להשקיע עוד 75 מיליון דולר נוספים בחברה.

כזכור, נגד דנקנר, בעל השליטה באיי.די.בי, הוטלו מספר תנאים מגבילים לאחר החקירה ברשות המסים בהם צו עיכוב יציאה מן הארץ, הפקדת דרכונו, איסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה הנחקרת וערבות בנקאית בסך 5 מיליון שקלים. לאחר אישור הבקשה המיוחדת של דנקנר גובה הערבות זינק למעשה לכ-8 מיליון שקלים.

ימים ספורים לאחר פרסום דבר החקירה, דחה דנקנר בשיחה עם חדשות 2 את האשמות שעלו נגדו. "אני מציע לא להתרשם ממה שנכתב", הדגיש איש העסקים. "אני קורא את הדברים בתקשורת, זו פעם ראשונה שאני נתקל בסיטואציה כזו ומציע לא להתרשם ממה שנכתב, שלמידע רב ממנו אין קשר למציאות".