דוח העוני לשנת 2011: יותר משפחות עובדות עניות

תגובות סוערות בעקבות דוח העוני שפורסם היום על ידי הביטוח הלאומי ולפיו מספר הילדים מתחת לקו העוני בישראל עלה ואחוז המשפחות העובדות שמתחת לקו העוני זינק. "תמונת המצב היא של פיגוע חברתי", הצהיר יו"ר מרכז השלטון המקומי. "הממשלה הפקירו את הטיפול בעוני", טען מנכ"ל ארגון לתת

הביטוח הלאומי מפרסם היום את נתוני דוח העוני והפערים החברתיים לשנת 2011 מהם עולה תמונה מדאיגה באשר למצב בישראל. על פי הנתונים, ממדי העוני נותרו ברמתם הגבוהה והעוני בקרב משפחות עובדות עלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחד הנתונים המדאיגים ביותר העולים מהדוח הוא מצבן של משפחות עובדות שתחולת העוני שלהן המשיכה לעלות בשנת 2011. יתרה מכך, חלה עלייה חדה בתחולת העוני בקרב משפחות שם שני מפרנסים ויותר. משפחות אשר היו ידועות במשך שנים כחסינות במפני עוני. שיעורן גדל מ-2% בתחילת העשור החולף ל-4.6% ב-2011.

שיעור הנפשות והילדים החיים במשפחות עניות עלה אף הוא במעט בשנתיים האחרונות. מספר הילדים שנכנסו למעגל העוני בשנה החולפת עלה בכ-26 אלף ויחסם באוכלוסייה עלה מ-35.3% ל-36.6%.

תגובות סוערות לדוח: "תמונת המצב היא פיגוע חברתי"

מנכ"ל הביטחון הלאומי, פרופסור שלמה מור יוסף, הבהיר כי מצב העוני נשאר יציב למרות המצב הכלכלי בעולם. "עליה ב-26 אלף ילדים עניים. זה בהחלט דבר שצריך להתייחס אליו", הדגיש. "הדבר שאנחנו צריכים לשאוף אליו הוא יציאה לעבודה, עבודה מחלצת מעוני".

"תמונת מצב בה 40% מילדי ישראל חיים מתחת לקו העוני היא פיגוע חברתי", הצהיר יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, שקרא לראש הממשלה נתניהו לפעול לפתרון המשבר בתקציב המדינה הבא.

מנכ"ל ארגון "לתת", ערן וינטרוב, תקף את המדיניות הכלכלית של הממשלה בשל הנתונים המדאיגים. "הממשלה הנוכחית וקודמותיה לא רק כשלו בטיפול בעוני - הן הפקירו אותו", טען.