דנקנר מדבר: "לא נפל דופי במעשיי"

יו"ר איי.די.בי מגיב לראשונה למצלמה על החשדות על תרמית מניות. "לרוב מה שנכתב בנושא אין קשר למציאות", אמר לחדשות 2 בדרכו לעבודה בחברה. "מאמין שהכל יתבהר במהרה"

יו"ר איי.די.בי, איש העסקים נוחי דנקנר, שנחקר בימים האחרונים בחשד כי ביצע עבירות תרמית במניות מגיב לראשונה להאשמות נגדו. "אני מציע לא להתרשם ממה שנכתב", הדגיש הבוקר בפתח ביתו בהרצליה פיתוח. "למידע אין קשר למציאות".

כל התשובות: במה בעצם נחשד נוחי דנקנר?

"שלומי בסדר גמור", הבהיר דנקנר שהיה בדרכו למשרדי החברה. "אני הולך לעבודה, אני עובד עכשיו על הדוחות הכספיים של איי.די.בי".

"אני קורא את הדברים בתקשורת, זו פעם ראשונה שאני נתקל בסיטואציה כזו ומציע לא להתרשם ממה שנכתב, שלמידע רב ממנו אין קשר למציאות", הוסיף הטייקון. "אני סומך על הרשות לניירות ערך שמבצעת את תפקידה כהלכה, ומאמין שבמהרה יתבהר שלא נפל שום דופי ולא היה פגם במה שבצעתי".

ערבות של 5 מיליון שקלים, צו עיכוב יציאה מהארץ

שלשום דיווחה החברה לבורסה, כפי שנדרש ממנה על פי חוק, כי יושב הראש ובעל השליטה נחקר ברשות לניירות ערך. שעות ספורות לאחר מכן הגיבו מניות החברה וכן אגרות החוב בירידות שערים חדשות. על פי הערכות שונות, בתוך 24 שעות איבדה המנייה כ-12% מערכה, המהווים כ-100 מיליון שקלים.

"יו"ר דירקטוריון החברה נחקר בחשד לעבירות תרמית בניירות ערך ועבירות נוספות הנוגעות להנפקת המניות וכתבי האופציה שבוצעה על-ידי החברה ביום 23 בפברואר 2012", דיווחה איי.די.בי לבורסה.

בין התנאים המגבילים שהוטלו על דנקנר: צו עיכוב יציאה מן הארץ, הפקדת דרכונו, איסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה הנחקרת וערבות בנקאית בסך 5 מיליון שקלים.

ברשות טוענים גם שדנקנר "מימן את התוכנית התרמיתית הן בעצמו והן באמצעות גיוס גורמים חיצוניים אשר רכשו בהנחייתו מניות שנרכשו על ידי שלג והאחר במהלך ביצוע פעולות התרמית ועל מנת לממן את המשכה".

בבקשה נכתב עוד כי "על פי ממצאי החקירה, יזם דנקנר את התוכנית התרמיתית המתוארת לעיל, היה בין נהניה העיקריים ואף דאג למימונה באופן משמעותי. זאת ועוד: על פי ממצאי החקירה, סמוך לאחר תום ההנפקה הזרים דנקנר מימון בסך 8 מיליון שקל לחשבונו של האחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת