הערכה: דנקנר הפסיד כ-100 מיליון שקלים ביממה

בתוך פחות מ-24 שעות מאז הדיווח הראשון על חקירתו של איש העסקים נוחי דנקנר, איבדה מניית תאגיד איי.די.בי שבבעלותו כ-12%. ההפסד המוערך: כמאה מיליון שקלים. יחימוביץ' במתקפה על דנקנר: "הוא מהמר כפייתי בכספי ציבור"

פחות מיממה לאחר הפרסום בדבר חקירתו של איש העסקים ובעלי תאגיד איי.די.בי נוחי דנקנר, ממשיכה מניית חברת האחזקות לצלול. בתוך 24 שעות היא איבדה מערכה 12%, וההערכות של גורמים בשוק ההון הן כי הפסדיה נאמדים עד כה בכ-100 מיליון שקלים.

כל התשובות: במה בעצם נחשד נוחי דנקנר?

בסביבתו של דנקנר סירבו להגיב היום לירידה התלולה בערך המניות. בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט בנושא, מסרו מקורביו את אותה התגובה שנמסרה אתמול לעיתונות: ״מתקיימת בדיקה של הרשות לניירות ערך. נוחי דנקנר מכבד את הליך הבדיקה ויש לו אמון מלא ברשות. הוא משוכנע כי יתברר במהרה שכל פעילותו בכל נושא שהוא - היתה והינה תמיד חוקית ובוצעה ביושר וללא דופי״.

בינתיים, גוברת הביקורת על התנהלותו של דנקנר, לאור הדיווחים מאתמול. "זהו יום שבו מתנוסס דגל שחור - לא רק מעל להימורים הכפייתיים של דנקנר בכספי ציבור, אלא גם מעל לראשי שוק ההון ולרגולטורים שאמורים לפקח עליו", אמרה הבוקר יו"ר מפלגת העובדה ח"כ שלי יחימוביץ'. "במשך שנים ארוכות, כולל בשנה האחרונה שבה היה ברור לחלוטין שדנקנר ואי.די.בי הם חדלי פירעון, המשיכו הבנקים והגופים המוסדיים להזרים כספי חוסכים ופנסיונרים לדנקנר, כשהם עושים זאת כטובה אישית עבורו, כאילו מדובר בכספם הפרטי. 

בדיווח שהעבירה אתמול לבורסה, מסרה IDB הודעה רשמית על חקירת דנקנר: "דנקנר נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים. יו"ר דירקטוריון החברה בחשד לעבירות תרמית בניירות ערך ועבירות נוספות הנוגעות להנפקת המניות וכתבי האופציה שבוצעה על-ידי החברה ביום 23 בפברואר 2012".

בין התנאים המגבילים שהוטלו על דנקנר: צו עיכוב יציאה מן הארץ, הפקדת דרכונו, איסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה הנחקרת וערבות בנקאית בסך 5 מיליון שקלים.