דנקנר נחקר בחשד לעבירות בניירות ערך

הצרות כך נראה לא מרפות מהטייקון הישראלי. חברת IDB הודיעה היום בדיווח שהעבירה לבורסה כי יו"ר החברה נוחי דנקנר נחקר אמש בחשד לעבירות תרמית בניירות ערך ועבירות נוספות הנוגעות להנפקת מניות החברה. "אני משוכנע כי יתברר במהרה שכל פעילותי היתה תמיד חוקית ובוצעה ביושר", הבהיר דנקנר ששוחרר בתנאים מגבילים

נחקר ושוחרר, דנקנר (יח"צ)

נוחי דנקנר, יושב הראש ובעל השליטה בקבוצת IDB, נחקר אתמול ברשות לניירות ערך בחשד לעבירות תרמית - כך הודיעה היום החברה בדיווח שהעבירה לבורסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אתמול נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים יו"ר דירקטוריון החברה בחשד לעבירות תרמית בניירות ערך ועבירות נוספות הנוגעות להנפקת המניות וכתבי האופציה שבוצעה על-ידי החברה ביום 23 בפברואר 2012", נכתב בדיווח.

בין התנאים המגבילים שהוטלו על דנקנר: צו עיכוב יציאה מן הארץ, הפקדת דרכונו, איסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה הנחקרת וערבות בנקאית בסך 5 מיליון שקלים. בחקירת הרשות נחקר גם מקורב לדנקנר ששמו לא הותר לפרסום, וכך גם עדי יהודה שלג, סוחר בשוק ההון, המכהן כמנכ"ל חברה העוסקת במסחר בני"ע.

בבקשת הרשות לשחרר את השלושה בתנאים מגבילים נכתב כי "החקירה נוגעת לחשד למעורבותם של דנקנר, שלג והאחר בביצוע עבירות של תרמית בניירות ערך, עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וכן בחשד לעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. וזאת בגין פעילותם במסחר במניות חברת אי.די.בי אחזקות במהלך פברואר 2012, בימים במהלכם הנפיקה החברה מניות נוספות כדי לגייס הון מהציבור".

לטענת הרשות, שלג ומקורבו של דנקנר "פעלו עם נוספים באופן תרמיתי המכוון להשפיע על שער מניות אי.די.בי במטרה לשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה באמצעות ביצוע עסקאות תרמיתיות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ב-21-23 בפברואר. פעילות תרמיתית זו בוצעה, על פי החשד, בידיעתו של דנקנר, בהנחייתו ובמימונו".

דנקנר: משוכנע שיתברר כי פעילותי היתה חוקית 

ברשות טוענים גם שדנקנר "מימן את התוכנית התרמיתית הן בעצמו והן באמצעות גיוס גורמים חיצוניים אשר רכשו בהנחייתו מניות שנרכשו על ידי שלג והאחר במהלך ביצוע פעולות התרמית ועל מנת לממן את המשכה".

בבקשה נכתב עוד כי "על פי ממצאי החקירה, יזם דנקנר את התוכנית התרמיתית המתוארת לעיל, היה בין נהניה העיקריים ואף דאג למימונה באופן משמעותי. זאת ועוד: על פי ממצאי החקירה, סמוך לאחר תום ההנפקה הזרים דנקנר מימון בסך 8 מיליון שקל לחשבונו של האחר".

דנקנר מסר בתגובה: "מתקיימת בדיקה של הרשות לניירות ערך. אני מכבד את הליך הבדיקה ויש לי אמון מלא ברשות. אני משוכנע כי יתברר במהרה שכל פעילותי בכל נושא שהוא היתה והינה תמיד חוקית ובוצעה ביושר וללא דופי".

בשלהי פברואר, השלימה IDB הנפקת מניות ואופציות בהיקף של כ-321 מיליון שקלים. כחלק ממאמציה לשפר את מצב הנזילות של הקבוצה. החברה זכתה לביקושי יתר בהנפקה. בהנפקה השתתפו רבים מבכירי המשק, ביניהם מיכאל שטראוס, שלמה אליהו, יאיר המבורגר, מאיר שמיר, שאול שני ואחרים. מניית IDB אחזקות צנחה בכמעט 60% ממועד ההנפקה ועד לשפל בחודש יוני האחרון.