סיכום ביניים: כמה שווה אהוד ברק?

מי שהיה בעבר רמטכ"ל וראש ממשלה וכיהן עד כה כשר הביטחון הודיע על פרישה מהפוליטיקה. ברק כבר מזמן נחשב לאחד הפוליטיקאים העשירים בישראל עם הון שהוערך בעבר בעשרות מיליוני שקלים, את מרבית הונו צבר בזמן שלא שימש בתפקידים ציבוריים

אז כמה הוא שווה? אהוד ברק, ארכיון (חדשות 2)

שר הביטחון אהוד ברק שהודיע היום על פרישתו מהחיים הפוליטיים הואשם לא פעם כי הוא חי אורח חיים רהבתני אשר לא מתאים לאיש ציבור. אך מי שהונו הוערך בעבר על ידי מגזין "פורבס" ב-56 מיליון שקלים מעולם לא הרגיש צורך להתנצל על עושרו ואמר: "אני לא מתבייש, כל מה שעשיתי היה ביושר, בלי טריקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי ההערכות את עיקר הונו עשה אהוד ברק, לשעבר רמטכ"ל וראש ממשלה, בין השנים 2001 ל-2007 כשהיה אדם פרטי שעשה לביתו. באותן שנים נחשב ברק למרצה מבוקש עם שכר של כ-30 אלף דולר להרצאה. בנוסף הקים חברת ייעוץ בשם "אהוד ברק בע"מ" שהגישה שירותים לחברות בינלאומיות בתחום הפיננסים. במקביל, שימש נשיא חברת "גילת סאטקום" והיה חבר דירקטוריון בבית ההשקעות "תמיר פישמן". כל אלה, העריכו מומחים, הוסיפו להונו הפרטי כ-30 מיליון שקלים.

אחד מסמלי הסטטוס המזוהים ביותר עם ברק הוא הדירה בקומה ה-40 במגדלי אקירוב בתל אביב שנקנתה במחיר "מציאה" של 14.5 מיליון שקלים. אולי בגלל הביקורת הציבורית החליט ברק לעבור לדירה צנועה יותר שמחירה כ-8 מיליון שקלים ואת הנכס היוקרתי מכר לאיש העסקים טדי שגיא בלא פחות מ-26.5 מיליון שקלים. עד שתושלם בניית הדירה החדשה מתגורר ברק בדירה זמנית במגדל G בתל אביב, עליה הוא משלם שכר דירה בגובה של 25 אלף שקל בחודש.

"לא מתבייש בכלום"

כשנשאל פעם בראיון לעיתון "הארץ" האם הוא איש עשיר, ענה: "מה זה מיליונר? בשקלים בטח. גם בדולרים. אני לא טייקון, אבל האם הרכוש שלי הוא כמה מיליוני דולרים? ברור שכן. הדירה הזאת בלבד. ואני לא מתבייש בזה. במשך חמש-שש שנים לא הייתי איש ציבור", אמר ברק והוסיף: "כל מה שעשיתי היה ביושר, בלי טריקים ובלי שטיקים".

"אני לא מתבייש בכלום, אני לא משפיל את העיניים בפני אף אחד, איש לא ילמד אותי ולא יטיף לי", הבהיר ברק בהזדמנות אחרת. "עשיתי הרצאות, אבל גם הייתי יועץ של חברות בינלאומיות בתחום הפיננסים, גם קרנות השקעה פרטיות וגם קרנות הון סיכון גדולות בעולם. אני מבין מערכות כלכליות, למדתי באמת באוניברסיטה הכי טובה בעולם", הסביר ברק.