אל-על לא תחליף את מטוסי ה-767

מטוסי הבואינג 767 הם עקב האכילס של חברת אל-על: הישנים ביותר בצי וגוררים תלונות נוסעים רבות, למרות שהם מפעילים טיסות ארוכות ליעדים רחוקים. השבוע החברה הודיעה כי תשקיע 4 מיליון דולר בשיפוץ תא הנוסעים של המטוס – משמע שהמטוסים יישארו בצי עוד זמן רב ולא יוחלפו במטוסים חדשים

לא יוחלף. 767 של אל-על, ארכיון (יונתן בייסקי)

חברת אל-על הודיעה כי תשקיע 4 מיליון דולר בחידוש תא הנוסעים במטוסי ה-767 שברשותה. המשמעות: המטוס הוותיק לא יוחלף בעתיד הקרוב, למרות גילו המתקדם. השיפוץ יכלול התקנה של מחלקת תיירים פלוס, לצד שידרוג השירותים, מערכות התאורה וריפוד מחדש של המושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אל-על מפעילה תשעה מטוסי 767, מטוס בגודל בינוני לטווח טיסה ארוך, והוא משמש בטיסות החברה לבנגקוק, בייג'ינג, יוהנסבורג, טורונטו, מומבאי וכמה מיעדי אירופה. מטוסי ה-767 של אל-על יוצרו בין 1988 ל-2000, משמע שהם בני 24 עד 12 שנים, גיל מבוגר יחסית בהשוואה לממוצע גילאי צי המטוסים בחברות מתחרות.

בניגוד למטוסים החדשים יותר של החברה לטוווחים ארוכים, ב-767 אין מסכים אישיים ומושבי מחלקת העסקים שונים מאלו שמופעלים במטוסים האחרים. המטוס שאמור להחליף את ה-767 הוא ה"דרימליינר" של בואינג, אבל אל-על ביטלה את הזמנתה למטוסים אלו ונראה כי תחכור שני מטוסים בלבד.

לא יותקנו מסכים אישיים

החברה מסרה כי במסגרת השיפוצים, תותקן מערכת תאורה חדשה, מסכי צפייה עיליים דקים, שיפוץ של תאי השירותים, ריפוד מחדש של המושבים והתקנת מחלקת "תיירים פלוס" שכבר מותקנת במטוסי ה-747 של החברה בטיסות לניו יורק, פריז ולונדון. המחלקה תופעל ב-767 החל מפברואר 2013.

השיפוצים לא יכללו התקנה של מסכים אישיים במטוסים, אלמנט משמעותי בטיסות ארוכות כמו אלו שמופעלות במטוסי 767. הנוסעים במחלקות תיירים פלוס ועסקים יקבלו מערכת בידור אישית ניידת, אך במחלקת התיירים יישארו המסכים המרכזיים. היקף ההשקעה הגדול בשיפוץ - 4 מיליון דולר - מעיד כי אין בכוונת אל-על להחליף את ה-767 במטוסים חדשים בקטגוריית הגודל שלו, בניגוד לנעשה בחברות אחרות שטסות לישראל כגון יונייטד, אייר קנדה, אוזבקיסטן אירוויז ורויאל ג'ורדניאן.