טלטלה ב''בטר פלייס'': המנכ"ל קפלינסקי פורש

אחרי הדחתו המפתיעה של שי אגסי מתפקיד מנכ"ל "בטר פלייס" העולמית לפני כחודש, זעזוע נוסף בחברת כלי הרכב החשמליים. המנכ"ל משה קפלינסקי הודיע על פרישתו לאחר כ-4 שנים בתפקיד

עוזב את "בטר פלייס". קפלינסקי (חדשות 2)

טלטלה נוספת בצמרת חברת "בטר פלייס": משה קפלינסקי, מנכ"ל בטר פלייס ישראל, הודיע היום על התפטרותו. זאת, קצת יותר מחודש לאחר ששי אגסי הודח מתפקיד מנכ"ל בטר פלייס העולמית והוחלף על ידי אוון ת'ורנלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עזיבתו של קפלינסקי מהווה זעזוע משמעותי, שעשוי להקשות עוד יותר על ניסיונות השיקום של החברה. היחסים בין קפלינסקי לשי אגסי היו מתוחים בחודשים האחרונים וכאשר אגסי "הועזב", פירשו זאת בחברה כניצחון לקו של קפלינסקי. בדיעבד, נראה שגם הקו אותו הוביל קפלינסקי לא תאם את זה של בעלי המניות ובראשם עידן עופר מהחברה לישראל.

במפגש עם עיתונאים שהתקיים בחודש שעבר אמר קפלינסקי: "אנחנו בסיומו של פרויקט ענק פורץ דרך וחדשני. יש לנו גלישה של 2-3 רבעונים בתכנית. אני לא איש של מכוניות, אבל פרויקטים גדולים כבר עשיתי ובגודל כזה של פרויקט, עיכוב של שני רבעונים אחרי 5 שנים הוא בגדר הסביר. לא ניכנס לכל הסיבות שגרמו לזה, אבל את כל הלקחים שהפקנו מהתהליך הזה העברנו למקומות אחרים ושם זה כבר לא יקרה".

משה קפלינסקי מונה לתפקיד מנכ"ל "בטר פלייס" לפני כ-4 שנים, לאחר שפרש מצה"ל בדרגת אלוף ומילא את תפקיד סגן הרמטכ"ל. קפלינסקי אף הוזכר כמועמד לרמטכ"לות לאחר התפטרותו של הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ מהתפקיד, אך בחר להסיר את מועמדותו. לאחרונה הוזכר שמו של קפלינסקי כמי שישתלב במקום השני של רשימת "יש עתיד" לכנסת הבאה על התקן ה"ביטחוניסט", אולם הוא סירב להצעתו של יאיר לפיד.