המשבר במעריב: העיתון לא ייצא היום, האתר לא מתעדכן

העובדים הודיעו אמש כי לא ידפיסו את העיתון ולא יעדכנו את אתר האינטרנט NRG - בשל "פרטים מטרידים" שהתגלו להם מאז חתמו על ההסכם הקיבוצי. העובדים דורשים לקבל מידע לגבי מספר העובדים שייקלטו במערכת החדשה תחת הרוכש שלמה בן צבי

המשבר ב"מעריב" נמשך (גיא צברי)

המשבר ב"מעריב" נמשך: למרות שמדובר בלילה דרמטי במהלכו יוכרעו הבחירות בארצות הברית, הודיעו הערב העובדים כי הם מממשים את האיום שלהם, לא יוציאו הבוקר את העיתון והם אינם מעדכנים את אתר האינטרנט NRG.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההודעה באה לאחר אולטימטום שהציב אמש ועד העובדים של העיתון, לפיו אם לא ימולאו כל הדרישות של העובדים, העיתון לא יופץ היום. דרישות העובדים כללו קבלת מידע לגבי מספר העובדים שייקלטו במערכת החדשה תחת הרוכש שלמה בן צבי ומה יהיה המבנה שלה.

קיבלו הצעה להיקלט במשכורות נמוכות יותר

העובדים מבקשים לדעת כמה עובדים ייקלטו ומה יהיה המבנה של העיתון. לוועד העובדים נודע היום כי נציגיו של בן צבי הציעו לעובדים להיקלט במשכורות נמוכות יותר ממה שהם משתכרים היום וכי לעובדים שעלות שכרם הינה יותר מ-22 וחצי אלף שקלים, נאמר שייפתח איתם משא ומתן חדש - בניגוד להסכם הקיבוצי שנחתם בין הצדדים.

בנוסף, התגלה כי נעשתה פנייה למחלקות שלמות לגבי העסקתם לתקופה זמנית, שלא במסגרת ההסכם הקיבוצי. לדברי העובדים, המהלכים נעשו ללא תיאום עם נציגות העובדים וללא שקיפות. "ביממה האחרונה אנחנו מגלים פרטים שמטרידים אותנו לגבי יישום ההסכם הקיבוצי שחתמנו", נמסר מארגון העיתונאים של מעריב. "ההסכם הקיבוצי שעליו נלחמנו מספק לנו הגנה כעובדים, כשאנחנו רואים שההגנה הזאת נסדקת אנחנו חייבים להילחם עליה בכל מחיר".