מאות עובדים במשק יפוטרו בקרוב

הבוקר הפגינו ארבעה גופים שונים מחוץ לישיבת הממשלה בבקשות לתקציבים וסיוע. אחר הצהריים מתקבל איתות נוסף על המציאות הכלכלית הקשה בישראל - כששלוש חברות גדולות הודיעו על גל פיטורים בטווח הזמן הקרוב. "פרטנר", "פריסקייל" ו"בטר פלייס" יפטרו ביחד מאות עובדים

גל פיטורים נוסף. ארכיון (חדשות 2)

יום קשה לשוק העבודה הישראלי: מאות עובדים צפויים להפוך מחוסרי עבודה. לאחר שהחברות  "פרטנר", "פריסקייל" ו"בטר פלייס" הודיעו על גל פיטורים בקרוב. השבוע דיווחה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי בקיץ האחרון פוטרו מעבודתם 2,300 עובדים במשק. בהתאחדות התעשיינים אומרים כי הסיבה לעלייה באבטלה היא ירידה כללית בביקושים בעקבות ההאטה הכלכלית בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר נודע כי חברת "בטר פלייס" תפטר בקרוב 140 עובדים, המהווים 40% מכוח העבודה של החברה בישראל. "פרטנר" הודיעה אף היא על גל פיטורים של 100 עובדים, זאת כחלק מתהליך מתמשך של פיטורי עובדים בחברה. בשעות הצהריים נודע כי גם חברת השבבים "פריסקייל" תפטר בין 100 ל-200 מעובדי החברה.

"הפיטורים האלה הם תוצאה ישירה של הרעה בסביבה העסקית בישראל, המתבטאת בהתייקרות מתמדת של תשומות כמו ארנונה, מים ואנרגיה" אמר מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק. "בנוסף, הם נגרמים על ידי הגברת הרגולציה והיעדר הגנה על היצרן מפני סחר לא הוגן, כשבמקביל ישנה האטה כלכלית הפוגעת בשווקי היעד של התעשיינים".