מחר: מפעל פרי גליל שבצפון ייסגר

ההנהלה הודיעה לכלל העובדים שהחל מחצות ייסגר בית העסק כיוון שרישיונו יפקע. 320 עובדים יוצאו לחופשה כפויה. ברקע סגירת המפעל: חילוקי דעות בין הבעלים למדינה בנוגע לכספים שלטענת ההנהלה מגיעים למפעל. יו"ר ועד העובדים: "מתעללים בנו"

פרי גליל. ארכיון (חדשות 2)

מפעל פרי גליל שבחצור הגלילית יוציא מחר (חמישי) 320 מעובדיו לחופשה כפויה - וייסגר. מנהל המפעל הודיע לכלל העובדים שהחל מחצות ינעל בית העסק את שעריו כיוון שרישיונו יפקע. ברקע החלטת הסגירה: חילוקי דעות בין הבעלים למדינה בנוגע לכספים שלטענת ההנהלה מגיעים למפעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אושיק אפרים, מבעלי המפעל, טוען כי המדינה חייבת לפרי גליל 4.5 מיליון שקלים מחודש פברואר - חצי מהמענק שהובטח להם במרכז השקעות. "המדינה מתחמקת וגוררת ואנחנו לא יכולים יותר לעמוד בהוצאות האלו. אם ישלמו את הכסף - נמשיך לעבוד", אמר אפרים לחדשות 2 Online. הוא הוסיף כי מצבת כוח האדם במפעל הוגדלה מ-100 עובדים ל-220 קבועים ועוד 300 עובדי קבלן: "אי אפשר לבוא אלינו בטענות".

יו"ר ועד העובדים מוטי חזיזה אמר מנגד כי "ידענו שיש בעיות אבל לא האמנו ששוב יעשו לנו את זה - מתעללים בנו". חזיזה קרא לממשלה להתערב במשבר במפעל: "כולם מתעסקים בפריימריז ולא דואגים לבני אדם".

ראש מועצת חצור הגלילית שמעון סויסה זעם על ההחלטה. "צר לי ששוב עובדי המפעל הופכים, לכאורה לכלי משחק", אמר. "איום בעלי מפעל פרי הגליל לסגור המפעל אינו אלא אמתלא, שכן המפעל רווחי. בעלי המפעל לא עמדו בתנאים המחייבים לקבלת היתר".

ממשרד הכלכלה נמסר כי "בהתאם לנוהל, התבצעה ביקורת כספית על כספי המענק שניתנו למפעל על ידי המדינה עד כה - 4.5 מיליון שקלים, כפי שנעשה בכל מענק מכספי המדינה. בביקורת עלו ממצאים בעייתיים המחייבים מעבר לחוות דעת משפטית.

"עד סיום הבדיקה, הוקפאה העברת יתרת המענק בהיקף הזה. אנו רואים בחומרה התנהלות המפעל שקיבל עד כה מיליוני שקלים מהמדינה, על גבם של העובדים ויבחן צעדים אל מול התנהלות חמורה זו".