ביהמ"ש אישר את מכירת מעריב: התחייבות לקלוט עוד עובדים

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את מכירת העיתון מעריב לבן צבי ואת מכירת בית הדפוס לעמוס מימון. מבנה העסקה של בן-צבי מבוסס על תשלום שייפרש בתשלומים. עו"ד נס: "מעריב תישאר חיה וקיימת" השופטת אלשיך: "לא נותרו מתנגדים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את מכירת העיתון מעריב לשלמה בן צבי ומכירת בית הדפוס לעמוס מימון. במהלך הלילה נחתם הסכם בין ועד העובדים לבין נציגיו של בן צבי. העובדים קיבלו התחייבויות מבן צבי לקליטת עוד עובדים, וככל הנראה גם להסכם קיבוצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנסיבות המקרה, ולאחר שבמהלך הדיון התברר כי העובדים הגיעו להסכמות עם הרוכש בדבר מתווה העסקה, וישוב שאר הנקודות אשר בשלן התנגדו בתחילה לרכישה על-ידי "קבוצת בן-צבי", הרי הלכה למעשה לא נותרו מתנגדים לעסקת הרכש עצמה, אמרה סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך בהחלטתה.

עו"ד נס, המייצג את נאמני העיתון אמר בדיון הבוקר כי "בסופו של דבר מעריב חיה וקיימת ותישאר חיה וקיימת ומאולי 300 עובדים זה יגיע ל- 1,420 עובדים בוודאות". עוד ציין כי "אחד השיקולים המרכזיים במשא ומתן היה הנושא הזה והתוצאה אחרת לגמרי".

אמש דווח שבתום הליך משא-ומתן מורכב ואינטנסיבי, נאמן מעריב, ד"ר שלמה נס, המליץ לבית המשפט למכור את עיקר נכסי העיתון למו"ל העיתון "מקור ראשון", שלמה בן-צבי, ואת בית הדפוס ליזם הנדל"ן עמוס מימון. הסכום הכולל של העסקה הוא 145 מיליון שקלים.

80 מיליון שקלים על פעילות העיתון

לאור אישור ההסכם, קבוצת מימון תשלם 65 מיליון שקלים תמורת בית הדפוס, וקבוצת בן-צבי תשלם עד 80 מיליון שקלים בעבור פעילות העיתון, המגזינים ואתר האינטרנט וכן עבור רכישת חובות החייבים של מעריב.

מבנה העסקה של בן-צבי מבוסס על תשלום שייפרש בתשלומים, וחלק עיקרי בו יבוסס על עמידה בהבטחה לגביית חובות מעריב.

‏‎‎הנאמנים הגישו את המלצתם לשופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ורדה אלשיך, ביום ראשון בשעות הלילה, לאחר התמחרות שנמשכה שעות ארוכות. על-פי הנאמנים, קבוצת מעריב תימכר כעסק חי ופעיל. כמו כן גובש הסכם עבודה בין בן-צבי למציע רכישת בית הדפוס, עמוס מימון, להמשך העסקת עובדי הדפוס.