ועד עובדי "מעריב": מתנגדים לעסקה

ועד עובדי העיתון "מעריב" התכנס הערב לישיבה סוערת, כשעל הפרק העסקה לרכישת העיתון. "העסקה קצת יותר טובה מזו שהוצעה בסיבוב הקודם, אך היא לא מספיק טובה", אמרו העובדים - וקראו מחר להפגנה מול בית המשפט

עובדי מעריב. מתנגדים (חדשות 2)

עובדי "מעריב" מתנגדים להסכם המתגבש שיביא, אולי, להצלת העיתון: בתום אסיפת עובדים שהתקיימה הערב הוחלט כי מחר תפורסם בעיתון התנגדותם של העובדים לעסקת הרכישה, במתווה הנוכחי שלה - אותו הציעו הנאמנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מחר הוא יום גורלי בבית המשפט", אמר הערב חגי מטר, יו"ר ועד העיתונאים. "ישבנו כל נציגי הועדים עם הנאמנים בדיונים על ההצעות השונות, ולמרות זאת המליצו הנאמנים על עסקת מכירה מעל הראש שלנו. העסקה קצת יותר טובה מזו שהוצעה בסיבוב הקודם, אך היא לא מספיק טובה. אנחנו לא מוכנים שיסגרו מעל הראש שלנו".

ועד העובדים ציין הערב כי יתנגד גם לפיטוריהם הצפויים של 40 עובדים ולקיצוץ המסתמן בשכר. " הצענו שהקיצוץ יהיה ברמות השכר הגבוהות ביותר", אמר מטר וקרא לעובדים להגיע מחר לבית המשפט ולהתנגד לעסקה.

הבוקר נודע כי בתום הליך משא ומתן מורכב ואינטנסיבי, הגישו הנאמנים עורכי הדין ירון ארבל וד"ר שלמה נס את המלצותיהם לשופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, למכירת קבוצת מעריב כעסק חי ופעיל. הנאמנים הגיעו למתווה עסקה משולבת, שצפוי לאפשר את המשך העסקתם של כ-1,400 מעובדי מעריב, בהם גם עובדי בית הדפוס ומערך ההפצה.