סמוך לבחירות: הארנונה צפויה להתייקר

גל ההתייקרויות במשק לא מפסיק: אחרי העלייה במחירי החלב והירקות, צפויים להתייקר גם מחירי מס הארנונה בשיעור של 2.5%. "עליית הארנונה תביא לעלייה במחירי מוצרים נוספים במשק", מתריע מנכ"ל התאחדות התעשיינים

הארנונה עולה לגובה (רויטרס)

אחרי הירקות והחלב, הגיע תורה של הארנונה: החל מה-1 בינואר 2013 יתייקרו גם מחירי מס הארנונה. ההתייקרות צפויה להשפיע גם על הוצאות התעשיינים - מה שיביא לעליית במחירי מוצרים נוספים. כך דווח הבוקר בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תעריפי הארנונה יתייקרו בשיעור של 2.5% אחרי העלייה במיסים הצפויה לאחר הבחירות ואישור התקציב לשנת 2013 - כך על פי חישוב של התאחדות התעשיינים. העלייה הרשמית בארנונה, שצפויה להתפרסם בקרוב באופן רשמי, מחושבת על ידי נוסחה מיוחדת המשלבת את העלייה במדד המחירים לצרכן בשנה האחרונה יחד עם השכר במגזר הציבורי.

ליצרנים מדובר בזינוק של כ-80 מיליון שקלים בשנה הבאה, אחרי המים והדלק. "תהיה לכך השפעה גם על מחירי המוצרים", מתריע מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק. "התעשייה תעמוד שוב בפני לחץ של התייקרויות יזומות", הזהיר.

העלייה בשיעור מס הארנונה - חלק מגל התייקרויות

מחירי מס הארנונה הם לא היחידים שמתייקרים. בחודשים האחרונים נרשמו התייקרויות נוספות במשק: מחיר החלב האמיר בשיעור שקרוב ל-10% ומחירי מוצרי החלב בפיקוח עלו בשיעור של כ-7%.

עלייה משמעותית חלה גם במחירי הירקות, הפירות ובמוצרי חברות גדולות כמו אסם, יוניליוור וקוקה קולה. גם חברת המשקאות יפאורה-תבורי צפויה לעלות בקרוב את מחירי המוצרים שלה. להתייקרויות אלה, מצטרפת גם העלאת המע"מ באחוז אחד, שנכנסה לתוקפה לפני כחודשיים.