נוחי דנקנר: "המצב מאתגר, אנחנו מתגברים"

בעלי IDB סייר היום עם המשקיע החדש, המיליונר היהודי-ארגנטיני אדוארדו אלשטיין, בסניף רשת המרכולים במרכז. במקביל, הוא ממשיך במאמצים לנסות ולגייס משקיע נוסף כדי להימנע מ"תספורת" - ומתחייב לדאוג לכך שעובדי מעריב יקבלו את מלוא זכויותיהם

מחזה מיוחד נגלה היום ללקוחות אחד מסניפי "שופרסל" במרכז: בנוף בלטה קבוצה שאנשיה הסתובבו במשך דקות ארוכות ועצרו כמעט ליד כל מדף. אותה הוביל לא אחר מאשר בעל הבית, נוחי דנקנר, ושותפו החדש - המיליונר היהודי-ארגנטיני אדוארדו אלשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנקנר ואלשטיין סיכמו לפני כשלושה שבועות עסקה שהייתה חשובה מאוד עבור ל-IDB ולדנקנר בתקופה הקרובה. אלשטיין יזרים 25 מיליון דולר בתמורה ל-10% ב"גנדן", חברת האם של IDB ובין היתר, גם של שופרסל.

זה לא יהיה מה שיפתור את המשבר ב-IDB, שחייבת מיליארדי שקלים - אך עסקה זו בהחלט תספק לדנקנר עוד קצת אוויר לנשימה. "המצב של IDB מאתגר. יש הרבה משימות, שלפי דעתי אנחנו מתגברים עליהן בהצלחה".

נמשכים החיפושים אחר משקיע נוסף

אלשטיין נחת בישראל בערב החג השני. בשעות הבוקר הוא ערך לו פרזנטציה בחברת "מכתשים - אגן". אחר כך הם ביקרו ב"שופרסל", משם עברו אל בניין "גב-ים" שבהרצליה, סיור בפארק ההיי-טק "מת"ם" בחיפה - וקינחו במפגש עם הנהלת "סלקום" בנתניה.

באופן טבעי, הם לא ביקרו בבניין "מעריב" - חברה שיוצאת מידיו של דנקנר, אך למרות זאת ממשיכה להעסיק אותו רבות. "מי שבקי ממש בעובדות יודע שאני עושה כל מאמץ", אמר דנקנר על מצבם של עובדי העיתון. "הודעתי שמבחינתי שבכל מה שקשור אליי, יקבלו העובדים את מלוא הזכויות שלהם".

נוחי דנקנר ממשיך לחפש אחר משקיע נוסף. לאלשטיין יש אומנם אופציה להוסיף עוד 75 מיליון דולרים ולהחזיק ב-30% מ"גנדן", אבל גם אם זה יקרה - מוסיף המשבר ב-IDB להיות חמור. כדי להימנע מ"תספורת", ייתכן שאת אחת החברות שבהן ביקר היום עם אלשטיין ייאלץ דנקנר למכור.