המשבר בתקשורת: עובדי "הארץ" פתחו בשביתה

עובדי קבוצת התקשורת הארץ–דה מרקר פתחו בשביתה. הם הפסיקו לעדכן את אתרי החדשות של הקבוצה והעיתון של מחר לא ייצא לאור. העובדים מוחים על תכנית פיטורים בקבוצה, המוציא לאור עמוס שוקן זועם: "אם גורל העיתון להיסגר – שייסגר עכשיו, ולא בעוד כמה חודשים כמו מעריב"

עובדי העיתונים פתחו בשביתה (דף הפייסבוק של הארץ)

עובדי קבוצת העיתונים "הארץ"-דה מרקר פתחו בשעה 16:00 בשביתה כללית. העובדים הפסיקו את עבודתם במערכות העיתונים ולא יעדכנו גם את אתרי החדשות של הקבוצה, זאת במחאה על גל הפיטורים בעיתון, כחלק מהמשבר בשוק התקשורת. המוציא לאור של הקבוצה עמוס שוקן אמר לעובדים: "הם לא מבינים את שוק התקשורת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שנכתבה בדף הפייסבוק של "הארץ" נכתב: "בשעה 16:00 פותחים עובדי הארץ-דה מרקר בשביתה. האתרים ישובו להתעדכן כשנשוב לעבודה. בינתיים נאחל לכם ולכן חדשות טובות ומועדים לשמחה". בתום ישיבה של עובדי העיתון שנערכה בשעות הערב הוחלט כי השביתה תימשך וכי העיתון לא יופץ מחר בשל המחאה.

בעקבות השביתה, המוציא לאור של העיתון עמוס שוקן תקף במכתב חריף את ועד העובדים. "בשנים האחרונות אני עושה מאמץ עצום כדי להבטיח את קיומו של הארץ. אנחנו לא מחפשים את הפיטורים הללו ואתם יודעים את זה, הם נכפו עלינו. כדי לשמור על הארץ נדרשים צעדים קשים שאינם משמחים איש".

"אם גורל הארץ להיסגר - שייסגר עכשיו"

"המציאות העסקית בה אנו פועלים לא הופנמה על ידיכם, המצאות השתנתה ללא היכר ומחייבת אותנו לפעולה. אם גורלו של הארץ להיסגר - אז עדיף שהוא ייסגר עכשיו, כדי שלא ייסגר בעוד כמה חודשים כמו מעריב, ומי שלא מבין את זה קשה להבין מה הוא עושה בכלל בעיתונות".

"שקר הוא שהפרנו איזו שהיא חובה כלפיכם או שלא ניהלנו עמכם משא-ומתן. נפגשנו איתכם אין ספור פגישות, קיבלנו חלק מהצעותיכם, אמרנו שאנו נכונים לבדוק אחרות, אבל בכל אלה לא הבאתם שום רעיון שמאפשר להיכנס לשנת 2013 ברמת ביטחון כלשהי, שהעיתון יוכל להתקיים".

מוועד העובדים של "הארץ" נמסר: "במכתב של שוקן יש דברים לא נכונים עובדתית, ונגיב עליהם. בשורה התחתונה, דרישת הסף שלנו היא לעצור את הפיטורים".