רעידת אדמה: מנכ"ל "בטר פלייס" הודח מתפקידו

דירקטוריון יצרנית כלי הרכב החשמליים הודיע היום כי המנכ"ל הנוכחי שי אגסי, יסיים בקרוב את תפקידו ותחתיו ימונה מנהל פעילות החברה באוסטרליה, איוון ת'ורנלי. "החברה, תחת הנהגתו של אגסי, עמדה ביעדיה בפרק חייה הראשון", ציין יו"ר הדירקטוריון, עידן עופר

רעידת אדמה בחברת "בטר פלייס": דירקטוריון יצרנית הרכבים החשמליים החליט להדיח במפתיע את מנכ"ל החברה שי אגסי מתפקידו. את התפקיד יתפוס מנהל הפעילות של החברה באוסטרליה, איוון ת'ורנלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדחתו של אגסי מגיעה על רקע הפסדי החברה במחצית הראשונה של השנה, שהכפילו עצמם בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. על פי הודעת החברה, יישאר אגסי חבר דירקטוריון ובעל מניות בחברה.

"תחת הנהגתו של שי אגסי וחזונו החדשני עמדה החברה בהצלחה ביעדי החברה בפרק הראשון לחייה", ציין יו"ר הדירקטוריון עידן עופר. "וכעת, לאחר חמש שנות הקמה, עומדת בראש החברה הנהלה מנוסה וחזקה שתוביל את בטר פלייס למימוש אתגריה הבאים", הוסיף.

עופר אף הדגיש, כי "לת'ורנלי, מנכ"ל בטר-פלייס באוסטרליה בארבע השנים האחרונות, רשימה ארוכה של הישגים ובהם יצירת רשת שותפים עסקיים מרשימה לחברה". הוא אף ציין, כי "אני בטוח ומאמין שהיכולות של אוון בתחום היזמות והניהול יביאו את בטר פלייס בבטחה אל השלב הבא".

אגסי: "אמשיך ללוות את החברה כבעל מניות"

במכתב הפרידה ששלח המנכ"ל היוצא לעובדיו, ציין אגסי, כי "החודש לפני חמש שנים הכרזנו בניו יורק על הקמתה של חברת "בטר פלייס". אז עוד היינו מעיין קוריוז בעיניי לא מעט אנשים. היום אנחנו מציאות שנוסעת מליוני קילומטרים בכבישי שתי מדינות".

בהמשך הוסיף אגסי: "אמשיך ללוות את החברה כבעל מניות וחבר בורד, אבל לא כמנכ"ל החברה. ליבי מתפקע מגאווה מכל שעשינו, בשינוי המדהים שחוללנו, בהוכחה שאין עליה יותר עוררין. מכונית חשמלית עם סוללה מתחלפת היא העתיד, והעתיד נוצר פה, בידינו שלנו".

החברה הוקמה בשנת 2007, על ידי שי אגסי, בעזרת השקעה של כ-200 מיליון דולר. מטרתה היא להקים תשתיות תפעול ותמיכה לכלי רכב חשמליים. השותפה המרכזית במיזם "בטר פלייס" היא החברה לישראל שבשליטתה של משפחת עופר.