ערוץ 10: הנשיא מתערב, ראש הממשלה שותק

נשיא המדינה ראובן ריבלין מתייחס למשבר וקורא למצוא פתרון שימנע את סגירת הערוץ: "החשכת ערוץ טלוויזיה היא צל על הדמוקרטיה הישראלית, בוודאי בתקופת בחירות". יאיר לפיד קרא לרה"מ לאמץ את המתווה להצלת הערוץ שהוכן במשרד האוצר: "נתניהו סוגר חשבונות אישיים"

קריאות לנתניהו להתערב במשבר ערוץ 10

המשבר בערוץ 10, שהביא את עובדיו לנקוט אמש בצעד חריג ולהחשיך את המסך במחאה על אי-סיוע של הרשות השנייה להצלת הערוץ, גורר תגובות תמיכה במערכת הפוליטית וקריאות לראש הממשלה להתערב. אם לא יימצא פתרון צפוי הערוץ להיסגר בעוד שלושה ימים, ונתניהו בינתיים לא מגיב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש בשעה 22:30 העלו העובדים שקופית שקוראת לראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב מיידית במשבר. "ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמשמש כשר התקשורת, מסרב למצוא פתרון. בשכל כך, החליט ועד העובדים להפסיק הלילה את שידורי ערוץ 10", נכתב בשקופית. שידורי הערוץ הופסקו עד הבוקר בשעה 6:00.

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס הבוקר (שני) לדרמה הטלוויזיונית והזהיר כי "החשכת ערוץ טלוויזיה היא צל על הדמוקרטיה הישראלית, בוודאי בתקופת בחירות. בהינתן התחרות המצומצמת בשוק התקשורת הישראלית, איננו יכולים להרשות לעצמנו לאבד ערוץ שידורים, בפרט בתקופה בה אנו נדרשים להיחשף לקשת הדעות והעמדות".

הנשיא הדגיש כי הערוץ צריך לשלם את חובותיו, אך אמר כי מוכרחים למצוא פתרון, אפילו זמני, שימנע את סגירת הערוץ. "שיח דמוקרטי מגוון הוא תנאי לדמוקרטיה בריאה. תהא אשר תהא דעתנו על המגוון הנוכחי, הרי שהדרך ליצירתו בוודאי אינה עוברת דרך סגירת ערוצים", אמר ריבלין.

"נתניהו סוגר חשבונות אישיים על חשבון הדמוקרטיה"

יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד קרא לראש הממשלה נתניהו לאמץ את המתווה שהכין משרד האוצר בתקופת כהונתו לפתרון המשבר בערוץ. "נתניהו סוגר חשבונות אישיים על חשבון הדמוקרטיה", תקף לפיד. "על שולחן האוצר מונח מתווה מוכן שגיבשנו להסדרת שידורי ערוץ 10 ו-2 שימנעו את סגירת ערוץ 10 ויאפשרו לו להמשיך ולשדר. כל מה שנתניהו צריך לעשות הוא להוציא את המתווה מהמגירה וליישמו".

גם לפיד הדגיש את הצורך של מדינה דמוקרטית בתקשורת חופשית: "אסור לנו ששיקולים הנובעים ממניעים אישיים יגברו על הצורך בשמירה על שוק תקשורת חופשי ועל ערכי הדמוקרטיה".

יו"ר כולנו משה כחלון הזכיר כי כבר במהלך כהונתו כשר התקשורת הוא הכריז שאסור שערוץ 10 ייסגר וקרא גם הוא לנתניהו להתערב: "מעבר להיותו של ערוץ 10 מקור פרנסה למאות משפחות יש לו גם חשיבות רבה בשיח התקשורתי-ציבורי ויש למצוא את הפתרון הנכון והמהיר בכדי להביא פרשה מתמשכת זו לסיומה בהקדם".