ועדת הכלכלה דנה במשבר מעריב

לאחר ההפגנה האלימה מול משרדי "הכשרת היישוב" של עופר נמרודי, הגיעו עובדי עיתון "מעריב" לכנסת. ועדת הכלכלה דנה בהבטחת זכויותיהם של 2,000 עובדי העיתון. יו"ר הוועדה ח"כ שאמה-הכהן: "מי שלא הפריש כראוי את כספי העובדים צריך לקחת אחריות בעת הזו"

הפגנת עובדי מעריב. ארכיון (חדשות 2)

מאבק עובדי מעריב מגיע לכנסת: ועדת הכלכלה דנה הבוקר בקריסת העיתון ובהבטחת זכויות 2,000 עובדי מעריב. אל הדיון הגיעו נציגי מאבק העובדים, נציגי משרד התמ"ת ונציג חברת IDB. את הדיון העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון הדגיש מנכ"ל מעריב טל רז: "לפי חוקי העבודה על כל מעסיק לשמור כספים בצד עבור כל עובד בחברה למקרה שיתפטר או יפוטר. במקרה של מעריב לא יושם החוק במלואו ולא נשאר כסף לעיתון לשלם לעובדים שיפוטרו השלמת שכר". ח"כ איתן כבל הדגיש: "איך ייתכן שבמדינת ישראל מעסיק אומר לעובדיו שהוא יכול לשלם להם רק 70% פיצויים?".

יו"ר מעריב דני יעקובי טען בתגובה: "כל כספי הפנסיה גם הופרשו וגם הופקדו. באופן שוטף הופקדו פיצויים גם ע"י ההנהלה הנוכחית וגם ע"י הנהלות קודמות. לא חסרים כספי פנסיה חד משמעית. בקרנות הפנסיה לא חסר כסף. שתי העסקאות העתידיות בנוגע למכירת העיתון יבטיחו את מלוא הפיצויים לעובדים".

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה-הכהן שכינס את הדיון, אמר כי "לא ייתכן שהעובדים יישאו את חובות בעלי העיתון". מוקדם יותר ציין: "מי שלא הפריש כראוי את כספי העובדים צריך לקחת אחריות בעת הזו. הוועדה תדאג לרדת לעומק הנושא, להבין ממה נובע הפער בהפרשות ולמצות את העניין".

ביום שני הפגינו עובדי מעריב מול משרדי חברת "הכשרת היישוב" של עופר נמרודי, שמחזיקה בחלק מהבעלות. במהלך ההפגה אירעו עימותים אלימים בין המפגינים לשוטרים שהגיעו למקום. העובדים שהגיעו למקום, נשאו שלטים וקראו קריאות בגנותו של עופר נמרודי ובהן: "נמרודי הגנב, רד למטה". הם הביעו את מחאתם על המחסור בכספים בקרנות הפנסיה והפיצויים של עובדי העיתון.