פניציה: נדחה קירור התנור המרכזי

בשורות מעודדות לעובדי פניציה. קירור התנור המרכזי במפעל נדחה בכשבועיים, זאת לבקשת יו"ר ועדת הכלכלה ויו"ר ועדת הכספים. מנכ"ל פניציה הדגיש היום כי קופת המזומנים של המפעל מאפשרת לו לפעול עד רק עד ל-15 באוקטובר

הפגנת עובדי המפעל, הבוקר (חדשות 2)

עובדי פניציה יכולים לנשום לרווחה - לפחות לעוד שבועיים נוספים: בעקבות בקשת יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה-הכהן, ויו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני, הוחלט על דחייה של קירור התנור המרכזי במפעל עד 15 באוקטובר. המשמעות היא כי שהמפעל ימשיך לעבוד עד לתאריך זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנכ"ל פניציה ערן חיימוביץ', שב והדגיש היום כי קופת המזומנים של המפעל מאפשרת לו לפעול עד לתאריך זה. "זהו גבול תזרים המזומנים שברשות המפעל, למרות זאת אנו מנסים בעזרת גיוס כספים נוספים לנסות להאריך תקופה זו עד כמה שניתן", אמר חיימוביץ'.

הבוקר הפגינו עובדי פניציה בכניסה למפעל, בניסיון למנוע את הכנסת מתקן הקירור לתנור הייצור. מוקדם יותר אמרו חברי ההנהלה כי קירור התנור הוא צעד בלתי נמנע לקראת סגירתו העתידית של המפעל.

 ועדת הכלכלה תדון בניסיונות להציל את המפעל

לאחר שעד כה לא נמצא פתרון להצלת "פניציה" שנקלע לקשיים, צפויה ועדת הכלכלה לדון היום בשנית במצבו של המפעל ובניסיונות למנוע את סגירתו.

הדיונים בוועדה, באים על רקע דיונים קודמים שנערכו, במסגרתם טען ח"כ שאול מופז כי המדינה אינה מסייעת כנדרש להצלת המפעל. מופז אף טען כי המדינה מערימה קשיים רבים בהקמת צינור הגז, שעשוי להביא לחיסכון בעלויות הייצור של המפעל, ולהביא להצלתו.