שאול מופז: "הממשלה מפנה גב לעובדי פניציה"

במהלך דיון שהתקיים בעניינו של מפעל "פניציה" שבצפון, תקף יו"ר האופוזיציה שאול מופז את חברי הממשלה והאשימם בחוסר סיוע למפעל הקורס. "הממשלה נותנת יד לשוד הקופה הציבורית כשמדובר בחברות בינלאומיות, ובמקביל מפנה גב לעובדי התעשייה הישראלים", אמר

"הממשלה לא עוזרת למפעל". מופז (חדשות 2)

משבר פיניציה מגיע לכנסת: יו"ר האופוזיציה שאול מופז תוקף היום את חברי הממשלה על כך שאינם עושים די כדי להציל את עובדי המפעל בצפון הארץ. במהלך דיון שהתקיים בעניינו של המפעל בוועדת הכלכלה של הכנסת, אמר מופז כי הממשלה מפנה גב לעובדי התעשייה בישראל, בעוד שהיא פועלת ברוך מול החברות הבינלאומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הדיון, מתח מופז ביקורת קשה על אופן התנהלות הממשלה במתן הסיוע למפעל "פניציה" שנקלע לאחרונה לקשיים כלכליים ועתיד להיסגר. "הממשלה נותנת יד לשוד הקופה הציבורית כשמדובר ברווחים הכלואים של החברות הבינלאומיות הנאמדים במילארדים, ובמקביל מפנה גב לעובדי תעשיה 'כחול-לבן' כשמדובר במיליונים בודדים", תקף מופז.

יו"ר האופוזיציה התייחס גם לקשיים הבירוקרטים המוערמים על הנהלת המפעל, ועל העיכוב באישור הקמת צינור הגז, שאמור להוזיל את עלויות הייצור ולהצילו מקריסה כלכלית. "הנושא הזה עומד כבר חודשיים במרכז סדר היום, אך לא נמצא לו עד כה פתרון. מדובר בהקמת צינור גז באורך של 30 ק"מ בלבד, שאינו מצריך החלטות ממשלה, אלא הסדר פשוט בין שרי התמ"ת והאנרגיה. מדובר בחוסר יכולת אופרטיבית וביצועית של הממשלה. לא צריך כאן ועדה או דיונים, אלא ממשלה שעוזרת".

מופז התייחס גם לעתידם של עובדי המפעל, שהצלתו תלויה בהקמת צינור גז שיסייע בהתמודדות עם הקשיים הכלכלים אליו נקלע. "אלו לא עובדים פושטי יד", אמר מופז, "אם תנור המפעל יכבה ולא יוקם צינור הגז, ביטחונם התעסוקתי של מאות העובדים יתרסק לרסיסים. הקמת הצינור הוא בגדר אינטרס לאומי לשימור התעשייה וחיזוק הפריפריה".