גפני מעכב תקציב עתק לרשות הגז עד לפתרון ל"פניציה"

לקראת הדיון בעתיד המפעל שייערך בוועדת הכספים הורה העומד בראשה להקפיא העברה של 35 מיליון שקלים - עד לאיתור פתרון שייאפשר את המשך פעילות בית החרושת והעסקת עובדיו. גם שר התשתיות הלאומיות עוזי לנדאו, הודיע כי יציג בדיון לאנשי האוצר יוזמה שמטרתה "ליצור רשת ביטחון כלכלית" למפעל

הפגנת עובדי פניציה. ארכיון (חדשות 2)

ועדת הכספים של הכנסת תדון היום במצבו של מפעל "פניציה" ובדרכים לאתר פתרון שיאפשר את המשך פעילותו והעסקת עובדיו - חרף החובות הכבדים שאליהם נקלע, בגובה 320 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקראת הישיבה, במה שנראה כניסיון להגביר את הלחץ להביא לסיום הפרשה, הודיע יו"ר הוועדה - ח"כ משה גפני (יהדות התורה) על החלטתו לעכב העברת סכום בגובה 35 מיליון שקלים לרשות הגז עד שיימצא פתרון למפעל.

"מדובר במקרה הברור ביותר של העדפת מפעלים במרכז על אלו שבפריפריה", מסר גפני - והדגיש: "לא נאפשר שיהיו אזרחים סוג א', אל מול אזרחים סוג ב' מהפריפריה". 

לנדאו: ליצור למפעל "רשת ביטחון כלכלית"

גם שר התשתיות הלאומיות, עוזי לנדאו (ישראל ביתנו), הודיע כי יציג בדיון לאנשי האוצר יוזמה שמטרתה "ליצור רשת ביטחון כלכלית" ל"פניציה".

"הממשלה מחויבת לפיתוח כלכלת ישראל, בדגש על הפריפריה", אמר לנדאו. "אני קורא להקמת קרן סיוע למפעלים בעלי פוטנציאל כלכלי הנמצאים במשבר. זהו כמובן תפקידם של משרדי האוצר והתמ"ת".