יש הסכם: שכר המינימום יעלה

בפגישה שנערכה בין יושב ראש ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"לית משרד האוצריעל אנדורן הוסכם על העלאת שכר המינימום ל-5,000 שקלים. בעקבות ההתנגדות למהלך שהביע היועמ"ש בשל הקרבה לבחירות, הגיעו רה"מ נתניהו ויו"ר העבודה הרצוג להסכמה בנושא – והיא שסללה את הדרך להסכם

יש הסכם: שכר המינימום יעלה (חדשות 2)

אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה החליט לבלום את העלאת שכר המינימום והביא להסכמה נדירה בין הליכוד לבין העבודה - הערב (ראשון) סיכמו בהסתדרות ובמשרד האוצר על העלאת השכר ל-5,000 שקלים לחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה במהלך פגישה שנערכה הערב בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"לית משרד האוצר יעל אנדורן, הממונה על השכר קובי אמסלם והממונה על התקציבים אמיר לוי. על פי הסיכום, העלאת שכר המינימום תתבצע על פי מתווה הפעימות שנחתם בין ההסתדרות לבין נשיאות הארגונים העסקיים.

ביום חמישי האחרון הביע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, התנגדות להעלאת שכר המינימום. "אינני רואה כי ניתן לנהל הידברות ולקבל הערכות מחייבות בנקודה זו לעת הזו, בעיצומה של תקופת בחירות", אמר.

בעקבות דברי וינשטיין נעשה מאמץ חוצה מפלגות בכנסת להגיע להסכמה רחבה על העלאת שכר המינימום. לאחר פנייה של ראש הממשלה נתניהו ויו"ר העבודה הרצוג, החליטו יו"ר הקואליציה זאב אלקין ויו"ר סיעת העבודה איתן כבל לתמוך באימוץ מלא של ההסכם בין ההסתדרות למעסיקים.