בחודש הבא: מחיר הדלק צפוי לרדת ב-30 אגורות

הנהגים, שספגו בתקופה האחרונה לא מעט מכות בכיסיהם, יכולים סוף כל סוף לנשום לרווחה: לפי הערכות, תחול באוקטובר הוזלה משמעותית של הבנזין - בזכות שחיקת הדולר מול השקל ומחיר תזקיקי הנפט באזור

אחרי שורת ההתייקרויות האחרונה, שהותירה את הדלק במחיר שיא של 8.25 שקלים לליטר, צפויה סוף כל סוף בשורה חיובית לנהגים: לפי ההערכות, צפויה בתחילת אוקטובר ירידה ניכרת במחיר הדלק עד לכדי הוזלתו בכ-30 אגורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיבות העיקריות לירידה הצפויה במחיר הבנזין הן הצניחה החדה שחלה בשערו של הדולר מול השקל, וכן הוזלת שווי תזקיק הנפט באגן הים התיכון.

עם זאת, ההערכה כי שיעור הירידה במחיר יעמוד על הפחתה של 30 אגורות ממנו מבוססת על חישובים ראשוניים בלבד. מחיר הבנזין הסופי לאוקטובר ייקבע רק בסוף החודש הנוכחי.

אחרי העלייה האחרונה במחיר הדלק הסביר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי חרף הלחץ הציבורי הכבד בנושא, לא עומדים לרשות המדינה מקורות תקציביים אחרים שהיו יכולים לסייע במניעת המהלך או במיתונו.

אני מנצל הזדמנות אחרונה לתדלק ובמקרה גם אין לי דלק. נקווה שבעתיד המחיר יירד", מחה אחד הנהגים בשיחה עם חדשות 2. "המדינה חושבת רק על עצמה ולא על התושבים".