דנקנר מכר את "מעריב" תמורת 85 מיליון שקלים

לאחר האיומים בדבר סגירתו של העיתון היומי, הודיע הבוקר איש העסקים נוחי דנקנר כי מכר את העיתון תמורת ב-85 מיליון שקלים למו"ל העיתון "מקור ראשון" שלמה בן צבי. לפני כשבוע הוחלט בדירקטוריון "דיסקונט השקעות" להזרים לכלי התקשורת 15 מיליון שקלים נוספים

מכר את "מעריב". דנקנר (חדשות 2)

איש העסקים נוחי דנקנר סיכם על מכירת "מעריב" לאיש העסקים שלמה בן צבי, בעליו של העיתון הדתי "מקור ראשון" - תמורת 85 מיליון שקלים. העסקה בין השניים כוללת את המותג "מעריב" לבדו, ללא הנכסים, ומצד שני גם ללא החובות הגדולים של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה לא ברור האם שני העיתונים ימשיכו לצאת לאור בנפרד, או שימוזגו לעיתון אחד. נוסף על כן לא ידוע האם עובדי מעריב ייקלטו במערכת החדשה ואם כן - כמה מהם.

על פי הפרסום, כלי התקשורת יימכר לאיש העסקים שלמה בן צבי, המחזיק בעיתון "מקור ראשון", שהינו בעל אוריינטציה ימנית-לאומית. בתחילת שנת 2011 השקיע דנקנר, באמצעות "דיסקונט השקעות", 147 מיליון שקלים תמורת רכישת השליטה בעיתון, ובהמשך השקיע עוד 200 מיליון שקלים .

למרות הזרמות הכספים הרבות, המשיך העיתון להיקלע לקשיים כלכליים, ובשבוע שעבר הוחלט בדירקטוריון "דיסקונט השקעות" להזרים לו 15 מיליון שקלים נוספים. השקעתו של דנקנר הסתכמה ביותר מ-360 מיליון שקלים.