נוחי דנקנר במכתב לעובדיו: "תקופה קשה, אגן על כספי משקיעים"

במכתב מרגש ששלח לעובדי IDB כתב יו"ר הקבוצה כי יגן על כל מי שהשקיע כספו בחברות התאגיד. "אנו עוברים בעת הזאת ימים קשים. לכולנו לא קל", הדגיש דנקנר. אמש פרסם תאגיד IDB את דוחות הרבעון השני של השנה הכוללים הערת "עסק חי". ההפסדים הגיעו ל-1.27 מיליארד שקלים

לאחר שאמש פרסם תאגיד IDB של נוחי דנקנר את דוחות הרבעון השני של השנה הכוללים הערת "עסק חי", היום שלח דנקנר לעובדיו מכתב מרגש בו הבטיח שהחברה תצא מהמשבר כשהיא מחוזקת וכשפניה קדימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו עוברים בעת הזאת ימים קשים. לכולנו לא קל", כתב דנקנר. "ל-IDB אחזקות יתרות מזומנים המספיקות לתשלום חוב לתקופה של קרוב לשנה. האתגר שבפנינו הינו להמשיך ולהגדיל את היתרות הנזילות של IDB אחזקות באופן משמעותי. בתקופה האחרונה אנו פועלים בדבקות להשגת מטרה זו, ואני בוטח ביכולתנו לעמוד בה".

דנקנר התייחס במכתב גם למשקיעים שהשקיעו את כספם בחברה. "אני מתכוון להמשיך לפעול ולנקוט בכל דרך אפשרית על מנת להגן על כספו של כל מי שהשקיע בחברות הקבוצה, לשמור על זכויותיהם של כל בעלי החוב ושל כל בעלי המניות", הדגיש דנקנר. "על כך אני נאבק ואמשיך להיאבק עד להתייצבות. אנו עובדים יומם ולילה, איננו נרתעים מביצוע כל הצעדים הנדרשים: נפעל להזרמת כספים, נמכור נכסים, נמשיך בצעדי התייעלות וקיצוצים בהוצאות - נעשה כל מה שיידרש".

הפסד התאגיד: 1.27 מיליארד שקלים

הערת "עסק חי" מהווה, במקרה זה, אזהרה שלפיה התעורר ספק בדבר יכולתה של IDB לפרוע את החובות שהיא מחויבת להשיב בשנתיים הקרובות. משמעות הדבר היא כי באופן עקרוני, מפרסום הערה זו יכולים מחזיקי האג"ח של החברה לדרוש פירעון מיידי, או לכל הפחות לדרוש מהחברה להציג להם תכניות פעולה לכיסוי החובות.

מהדוחות עולה כי ברבעון השני העמיקו הפסדי התאגיד לכדי 1.27 מיליארד שקלים, בהשוואה להפסד של 883 מיליוני שקלים בתקופה המקבילה אשתקד.

לרוב ההפסדים גרמו IDB פיתוח, שדיווחה על הפסד נקי ענק ברבעון השני של 1.25 מיליארד שקלים, זאת בהשוואה להפסד של 821 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד.