ברגע האחרון: 15 מיליון שקלים הוזרמו ל"מעריב"

לאחר האיומים בדבר סגירתו של העיתון היומי שהיו אמורים להיכנס לתוקף ביום ראשון הקרוב, הוחלט הבוקר ב"דיסקונט השקעות" להזרים 15 מיליון שקלים נוספים כהלוואת בעלים למערכת העיתון, וזאת כדי למנוע את פיטוריהם של עובדי המערכת. "עוד נכונו לנו מאבקים רבים", אמר יו"ר ועד העיתונאים ב"מעריב"

העיתון היומי ניצל מסגירה בעקבות החלטה חד (חדשות 2)

לאחר הפרסומים בדבר סגירה אפשרית של עיתון "מעריב" ביום ראשון הקרוב - הוחלט בדירקטוריון דיסקונט השקעות להעביר 15 מיליון שקלים נוספים, וזאת לאחר הערכה שהתקיימה הבוקר.

ככל הנראה, הסכום יועבר לעיתון כהלוואת בעלים, בנוסף על ההלוואה הקודמת שניתנה על ידי בעלת השליטה ב"מעריב", על סך 25 מיליון שקלים. משמעות המהלך הנוכחי היא הצלתה של מערכת העיתון היומי מחרב הסגירה שריחפה מעל ראשי המועסקים בכלי התקשורת, שהייתה אמורה להתרחש בעוד יומיים.

נודע, כי עד כה הושקעו ב"מעריב" כ-300 מיליון שקלים על ידי דיסקונט השקעות השייכת לקבוצת אי.די.בי,שבבעלותו של נוחי דנקנר. מאי.די.בי לא נמסרה תגובה.

" אין ספק שאנחנו נמצאים בתקופה קשה מאוד", אמר יו"ר ועד העיתונאים ב"מעריב" חגי מטר. "אני שמח שניתנה לעיתון ולאלפיים המשפחות המתפרנסות ממנו ההזדמנות להוכיח את הרלוונטיות שלנו לדמוקרטיה בישראל. אין לי ספק שעוד נכונו לנו מאבקים רבים. כל שוק התקשורת במשבר שלא ידענו כמותו. זהו משבר שמסכן את מקומות עבודתם של 30 אלף איש בענף ומחליש את העיתונות והעיתונאי, ובעל השלכות לא פשוטות על חופש הביטוי בישראל", סיכם.

אתמול: הפגנות עיתונאים מול ביתו של נשיא "דיסקונט השקעות"

עובדי העיתון יצאו בשעות אחר-הצהריים להפגין מול ביתו של עמי אראל, נשיא דיסקונט השקעות, ומול בתיהם של נציגי הציבור בדירקטוריון החברה, ניב אחיטוב ודן אופנהיים, בדרישה שהחברה תזרים כסף לעיתון.

בין האפשרויות העומדות כעת על הפרק מלבד הזרמת הון נוספת של דסק"ש, שהשקיעה כ-300 מיליון שקל ב"מעריב" מאז שרכשה בו את השליטה אשתקד: שינוי במבנה העיתון ומעבר משמעותי לפורמט דיגיטלי, וכן לא פוסלים שם גם אפשרות לפנייה להגנת בית המשפט, כחלק מהקפאת הליכים.