השבוע הגורלי של מעריב וערוץ 10

האם מפת התקשורת הישראלית צפויה להשתנות בקרוב? עובדי מעריב יצאו היום להפגין מול ביתו של נשיא דסקונט השקעות, המחזיקה בבעלות בעיתון, בדרישה שהחברה תזרים כספים לעיתון. במקביל – שר האוצר שטייניץ מקים צוות לבחינת פריסת החובות של ערוץ 10

בעיתון מפגינים, בערוץ מתעודדים? (יח"צ)

הנהלת דיסקונט השקעות וחברת הבת, מעריב, מקיימות בימים אלה דיונים מרתוניים במטרה להגיע בימים הקרובים להסכמה על הזרמת כספים לעיתון, על רקע המצב הקשה שבו הוא נתון. בקרוב מאוד, לאחר החגים, צפויה קופת המזומנים של "מעריב" להתרוקן.

עובדי העיתון יצאו בשעות אחר-הצהריים להפגין מול ביתו של עמי אראל, נשיא דיסקונט השקעות, ומול בתיהם של נציגי הציבור בדירקטוריון החברה, ניב אחיטוב ודן אופנהיים, בדרישה שהחברה תזרים כסף לעיתון.

בין האפשרויות העומדות כעת על הפרק מלבד הזרמת הון נוספת של דסק"ש, שהשקיעה כ-300 מיליון שקל ב"מעריב" מאז שרכשה בו את השליטה אשתקד: שינוי במבנה העיתון ומעבר משמעותי לפורמט דיגיטלי, וכן לא פוסלים שם גם אפשרות לפנייה להגנת בית המשפט, כחלק מהקפאת הליכים.

האם לאנשי ערוץ 10 יש סיבה להתעודד?

לעומתם קיבלו היום עובדי ערוץ 10 בשורות בטון חיובי יותר. שר האוצר, הד"ר יובל שטייניץ, הודיע הערב על הקמת צוות שיבחן את האפשרות להגיע להסדר פריסת חובות עם הערוץ. בין חברי הצוות: מנכ"ל משרד ראש-הממשלה, הראל לוקר, הממונה על התקציבים, גל הרשקוביץ, והחשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו.

הצוות צפוי להפגש כבר בשבוע הבא עם נציגי הבעלים של הערוץ, בניסיון להגיע להסדר שיאפשר להם להמשיך ולפעול, תוך מה שהוגדר "שמירה על זכויות המדינה".