הנהלת ערוץ 10 הודיעה: 150 עובדים יפוטרו מיידית

בשל המשבר המתמשך בערוץ הודיע הדירקטוריון כי יפוטרו מיידית 150 עובדים. בתגובה מאיים ועד העובדים: "לא ניקח את מכתבי הפיטורים ונשבש את שידורי הערוץ ובכללם את תכניות חברת החדשות"

לאחר ישיבה סוערת שנמשכה כשלוש שעות, החליט היום דירקטוריון ערוץ 10 להודיע על פיטוריהם מיידית של 150 מעובדי הערוץ. בתגובה להחלטה הודיע ועד העובדים כי הם דוחים את הודעת הדירקטוריון. בנוסף, הצהירו כי העובדים לא מתכוונים לקחת את מכתבי הפיטורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ועד עובדי ערוץ 10 דוחה גם הפעם את הודעת הדירקטוריון על פיטורי 150 עובדים בחברה. עבורנו קיימות רק שתי אפשרויות - המשך עבודה מלאה, מבלי שיפוטר ולו עובד אחד, או התפטרות קולקטיבית והחשכת המסך", נמסר בהודעת הוועד. "אנו קוראים לחברי הדירקטוריון, שתסכולם מהמשבר המתמשך מובן, לנתב את זעמם לשרי הממשלה האחראים לו ולא לפגיעה - ערב ראש השנה - במשפחות המתפרנסות מן הערוץ".

העובדים מתכננים לשבש את השידורים

בעקבות ההחלטה, מתכוונים עובדי ערוץ 10 לשבש את שידורי הערוץ, בתוכם גם שידורי חברת החדשות. לאחר ההודעה פרצו ארבעה מעובדי החברה לאולפן במהלך שידור חי של תוכניתו של רפי רשף, וקראו קריאות נגד פיטורי חבריהם. 

בשבוע שעבר הצטרף למאבקם של העובדים יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שהבטיח כי "לא ייתן לערוץ להיסגר. "ברור לי שמדובר במלחמה על התקשורת הישראלית, וערוץ 10 הוא רק ההחתחלה".

מערוץ 10 נמסר בתגובה כי "בישיבה אתמול לא קיבלה הנהלת הערוץ הצעה ממשית כזו או אחרת הבאה להתמודד עם החלטת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו בעניין חילוט הערבויות, וכן לא נמסרו כל פרטים על מתווה כזה או אחר לפתרון הנושא".