לקראת עלייה נוספת במחיר הדלק: המס לא יירד

בסוף השבוע יתייקר ליטר דלק בכ-60 אגורות. רה"מ ואנשי האוצר יקיימו דיונים בניסיון לצמצם את העלייה במחיר - אבל באוצר כבר הודיעו שמס הבלו, אחד המרכיבים המרכזיים במחיר, לא יירד. "אחרי שהממשלה הודיעה על העלאת מסים, אי אפשר לסגת", אמרו גורמים באוצר

על אף הגזירות הכלכליות שהטילו בחודש שעבר ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר שטייניץ כדי לצמצם את הגירעון, הערב שוב נועדים השניים במטרה לגייס סכומי כסף נוספים שיוכלו לעזור לממשלה לעמוד ביעד הגירעון שהציבה לעצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעת, עומד החור בתקציב המדינה על 14 מיליארדי שקלים. חלק מהקיצוץ יגיע ממשרדי הממשלה ובראשם משרד הביטחון. נתניהו, שטייניץ וברק צפויים להיפגש בימים הקרובים כדי להחליט אם ובכמה יקוצץ תקציב הביטחון, כאשר לאחר מכן יחליטו על שיעור הקיצוץ הרוחבי בתקציבי משרדי הממשלה השונים.

בנוסף, צפוי שטייניץ להודיע על קיצוץ בקצבאות הילדים שניתנות החל מהילד השלישי, ובנוסף להקפיא חלק מתוספת השכר לעובדי המגזר הציבורי שצפויה להיכנס לתוקף בחודשים הקרובים.

במקביל, כצפוי - יעלה מחיר הדלק בסוף השבוע בשיעור של בין 50-60 אגורות לליטר. בעקבות העלייה הדרמטית צפוי נתניהו להתייעץ עם גורמים באוצר בניסיון לבלום את העלייה במחיר. עם זאת, נראה שהדיונים לא יהיו פשוטים. גורמים באוצר מסרו הערב: "אין כסף להורדה במס על הדלק. אחרי שהממשלה הודיעה על העלאת מסים אי אפשר לסגת מזה".