הערכה: בן דב יבצע "תספורת"

דילמה קשה עומדת בפני מחזיקי אגרות החוב של החברה השולטת בפרטנר. האם הם יחליטו לוותר על חלק מהחוב בהליך של "תספורת", או להגיע להסדר חוב כואב בסיומו יישאר בן דב עם כיסיו הריקים בראשות החברה

נמשכת הסערה בשוק הסלולר בעקבות הודעתה מאמש של האצ'יסון על ביטול העסקה לרכישת חברת פרטנר. על פי דיווחים הערב, האצ'יסון מציבה דילמה בפני בעלי אגרות החוב של סקיילקס המחזיקה בפרטנר - או שיסכימו לתספורת שהיא מציעה, או שיישארו עם אילן בן דב וכיסיו הריקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל כך, פרסמה סקיילקס הודעה מטעמה לפיה: "האצי'סון הביעה חשש מכך שלא ניתן יהיה להשלים את רכישת איגרות החוב של החברה על פי תנאי הצעת הרכש, לאור העמדה הנחרצת שהציגה נציגות מחזיקי האג"ח של החברה כנגד הצעת הרכש האמורה".

אילן בן דב העדיף שלא להתייחס היום לביטול העסקה, ונראה שגם הוא עדיין מעכל את הבשורה המרה, ומחשב את צעדיו הבאים. בהיעדר העסקה, מצב הפירמידה שבנה מעל חברת פרטנר בכי רע: היקף החוב של סקיילקס, המחזיקה במניות השליטה בפרטנר (44.5%), עומד על כ-2.77 מיליארד שקל, וכולל בתוכו את הלוואת המוכר שהעמידה סקיילקס לחברה בזמן ביצוע העסקה ב-2009, שהיקפה נאמד כיום ביותר ממיליארד שקלים.