גוגל מקצצת: מוטורולה מוביליטי ישראל תסגר

ענקית האינטרנט הודיעה על קיצוצים: גוגל הודיעה שתסגור את שלוחת מוטרולה מוביליטי בישראל – על כל עובדיה. בנוסף, 40% מהמנהלים הבכירים של מוטורולה מוביליטי יפוטרו. לפני כשבוע הודיעו בחברה על פיטורי 4,000 עובדי מוטורולה מוביליטי בעולם

גוגל מקצצת: 30 עובדי החברה בארץ יפוטרו (חדשות 2)

גוגל מקצצת גם אצלנו. סניף מוטורולה מוביליטי בארץ, המעסיק 30 עובדים, ייסגר ופעילות החברה בארץ תנוהל מעתה על ידי שלוחה של מדינה אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בענקית החיפוש הודיעו כבר לפני שבוע על פיטורי 4,000 מעובדי חטיבת מוטורולה מוביליטי בעולם, המהווים כ-20% מסך עובדי החברה. גוגל רכשה את חברת הבת של מוטורולה מוקדם יותר השנה ב-12.5 מיליארד דולרים, כדי להשתמש במאגר הפטנטים של חברת הסלולר.

שני שליש מהיקף הפיטורים מבוצע מחוץ לארה"ב, ובנוסף, תסגור גוגל שליש ממתקני החטיבה, במהלך השבועות הקרובים. הקיצוצים לא יפסחו גם על הנהלת מוטורולה מוביליטי - 40% ממנהלי החברה הבכירים יפוטרו גם הם, על פי דיווח באתר רשת בלומברג.

הסמארטפונים חסלו את התחרות

חברת מוטורולה נחלקת לשתי זרועות: מוטורלה מוביליטי ומוטורולה סולושנס. מדובר בשתי חברות נפרדות הממקומות גם בארץ בני בניינים נפרדים. משרדי מוביליטי נמצאים בנתניה, ומנוהלים על ידי קובי כליף. סולושנס שוכנת באיירפורט סיטי, סמוך לנתב"ג, ומעסיקה 1,500 עובדים, תחת ניהולו של שמעון דיק.

מוטורולה מוביליטי עברה מספר טלטלות בשנים האחרונות, החל מפיטורים, דרך מעברים בין משרדים שונים, מתל אביב והרצליה פיתוח, ועד לנתניה. אחר כך הגיעו גם פיטורי המנכ"ל הקודם הרצל ארביב, שניהל את החברה שנים רבות. במוביליטי עוסקים בעיקר בצד השיווקי של מכירת הטלפונים הטאבלטים ודיבוריות הבלוטות' של מוטורולה.

החטיבה הייתה אמונה בארץ על המגעים עם המפעילות הסלולריות, על הגיור לעברית, ועל ייבוא מוצרים, דרך החברות ח.י ורונלייט. בתקופה האחרונה, התקשו במוביליטי להתמודד עם התחרות בשוק הסלולר בארץ מול האייפונים של אפל והגלקסי של סמסונג, ועל אף השקעת משאבים רבים בקמפיינים בארץ, לדגמי הסמארטפונים והטאבלטים של מוטרולה, בשנה האחרונה כמעט ולא הושקו דגמים חדשים בישראל.

ממוטורולה מוביליטי ישראל נמסר: "אנחנו סוגרים את הסניף המקומי, כשהעובדים לא יישארו בחברה".