המדינה תעביר 2 מיליארד ש' לחברת החשמל

הממשלה תעניק ערבות מדינה של 2 מיליארד שקלים, זאת במסגרת מתווה סיוע לחברת החשמל. המתווה שהתגבש נועד לפתור את הגרעון התזרימי של החברה, שנובע מהמשבר באספקת הגז הטבעי. לדברי האוצר, הסיוע ימנע העלאה מיידית של תעריפי החשמל

2 מיליארד ש' יועברו לחברת החשמל. ארכיון (חדשות 2)

מנכ"ל משרד האוצר החליט על מתווה סיוע לחברת החשמל , במסגרתו תעניק הממשלה ערבות מדינה בסך של כ-2 מיליארד שקלים להנפקת אג"ח, ותאפשר לה לדחות תשלומים לרשות המיסים. הסיוע עליו הוסכם צפוי למנוע העלאה מיידית של תעריפי החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשרד האוצר נמסר, כי בהמשך לדיונים שנערכו עם הנהלת חברת החשמל הוחלט על מתווה הסיוע, זאת לאור המצוקה בה נתונה החברה. לדברי האוצר, המתווה שהתגבש נועד לפתור את הגרעון התזרימי של החברה, אשר נובע מהמשבר החמור באספקת הגז הטבעי ולמנוע העלאה מיידית של תעריפי החשמל.

בהתאם למתווה תפעל הממשלה להעמדת הפתרונות הבאים לחברת החשמל: מתן ערבות מדינה בסך 1.5 מיליארד שקלים באופן מיידי ועד חצי מיליארד שקלים נוספים בחודש נובמבר, להנפקת אג"ח, זאת בכפוף לאישור ועדת הכספים של הכנסת. בנוסף, הוחלט על דחיית תשלומים והפקדות של החברה לרשות המיסים ולרשויות אחרות בכפוף לאישורן.

המתווה שהוצע קובע, כי החברה תפעל כמיטב יכולתה להעמדת מקורות מימון נוספים במסגרת פעילותה השוטפת, באופן שלא יפגע בצרכי המשק.