כמה מס תשלמו מסוף ספטמבר?

מליאת הכנסת אישרה הערב את תכנית הקיצוצים והגזירות של הממשלה. שר האוצר אמר בדיון "אין לנו רשת ביטחון מאף אחד, אנחנו חייבים לסמוך רק על עצמנו". יו"ר האופוזיציה מופז תקף את הממשלה: "מעמד הביניים העובד ומשלם מסים נשאר לממן את החגיגה של המשתמטים"

הקיצוצים אושרו. השר שטייניץ, ארכיון (יח"צ)

מליאת הכנסת אישרה הערב את חבילת הגזרות והעלאת המיסים ברוב של 28 אל מול 16 מתנגדים. שר האוצר, יובל שטייניץ, גילה בנאום הסיכום שלו מעל בימת הכנסת כי בכוונת ראש הממשלה והאוצר להעביר את התקציב לשנת 2013 כולו בממשלה עד ערב ראש השנה. "אנחנו נקיים את דיוני התקציב ונשלים אותם עד ערב ראש השנה", אמר. "ב-15 באוגוסט נקיים דיון על התוכנית השנתית של צה"ל שהוא דיון מקדים על תקציב הביטחון לשנים הקרובות והוא משליך על התקציב כולו. עד ערב ראש השנה ב-13 בספטמבר נביא את התקציב המלא לאישור הממשלה".

יו"ר האופוזיציה שאול מופז תקף בדיון את ראש הממשלה: "אדוני ראש הממשלה, אמרת שאין ארוחת חינם. אבל סביב שולחן הממשלה שלך, מתקיימת כבר ארבע שנים סעודת ענק, רבת משתתפים שממומנת כל כולה מכספיהם של אלה שלא סוגרים את החודש. אל הסעודה הוזמנו המשתמטים, הקיצוניים והמגזרים הסחטניים, ואתה אדוני, אתה מאביס אותם בכל טוב הארץ. מעמד הביניים היצרני, העובד המשרת ומשלם המיסים נשאר מחוץ למסעדה לממן את החגיגה״.

לפני כן אישרה המליאה את העלאת המע"מ באחוז אחד, כך שהחל מחודש ספטמבר יעמוד המע"מ על 17%. ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, אמר מעל בימת הכנסת כי הוא אינו "אוהב את העלאת המע"מ אך רק כך תיפתר קטסטרופה כלכלית". ח"כ דב חנין (חד"ש) התנגד ואמר כי "הממשלה לא מקשיבה לדרישות המחאה החברתית שביקשה צדק במערכת המיסוי". הוא הזהיר מפני פגיעה קשה בציבור. גם ח"כ מירי רגב (ליכוד) אמרה כי לא תוכל להיות שותפה למהלך זה ולא תוכל להצביע בעדו.

שטייניץ: "אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים"

תרגיל פשוט במיסוי שחישב יו''ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ (הליכוד), ושקידם יו''ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) איפשר לבטל את העלאת מס הכנסה המתוכננת למשתכרים בין 8,880 ל-14,440 שקל ב-1%, שנכללה בחבילה הפיסקאלית שהממשלה אישרה.

"כמו בתחום הביטחוני, גם בתחום הכלכלי, אין לנו על מי לסמוך אלא על עצמנו וכמובן על אבינו שבשמיים שייתן לנו חכמה לנהוג נכון בתקופה הזו", אמר שר האוצר יובל שטייניץ לפני ההצבעה. "אנחנו מחויבים להגן על ישראל מפני איומים ביטחוניים וכלכליים. אנחנו תמיד מודים לסיוע הצבאי מארה"ב ולערבויות שחודשו וזו תמיכה, אבל איננו חלק מהגוש האירופי והיורו, כפי שאיננו חלק מנאט"ו. אין לנו רשת ביטחון של מאות מיליארדי דולרים, אם במקרה ניקלע למצוקה כלכלית ופיננסית ולהורדות דירוג; ומכיוון שגם מבחינה כלכלית אין לנו על מי לסמוך, אנחנו כבר ארבע שנים מנהלים קרב מגן על כלכלת ישראל ומחויבים לאחריות ולרצינות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת