היום: חבילת הקיצוצים תובא לאישור הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ צפויים להניח הבוקר על שולחן הממשלה את חבילת הצעדים הכלכליים שאותה גיבשו, במטרה למלא את החור בתקציב של שנת 2013, כדבריהם. בין הגזירות החדשות: העלאת מס ההכנסה והמע"מ באחוז אחד, הרחבת "מס העשירים" וקיצוץ רוחבי של כחמישה אחוזים ברוב משרדי הממשלה

הממשלה צפויה לאשר את חבילת הקיצוצים (חדשות 2)

מנסים לסגור את הבור בתקציב: בישיבת הממשלה שתיערך הבוקר ועניינה תקציב שנת 2013, צפוי אישורם של הצעדים הכלכליים שעליהם הכריזו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ד"ר יובל שטייניץ. הגזירות הכלכליות החדשות צפויות להיכנס לתוקפן ב-1 באוגוסט.

בחבילת הקיצוצים שעליה הוחלט במשרד האוצר נקבע, כי ברוב משרדי הממשלה יחולו קיצוצים רוחביים של חמישה אחוזים. נמסר, כי במשרדי הביטחון והרווחה לא יחול קיצוץ, ובמשרד החינוך יבוצע קיצוץ רוחבי של אחוז אחד.

בין הגזירות הכלכליות, צפויה העלאת מס ההכנסה באחוז אחד, שתחול על המשתכרים 8,870 שקלים - מהלך שצפוי להניב לקופת המדינה כ-1.2 מיליארד שקלים. כמו כן, המע"מ יעלה גם הוא בשיעור דומה ויעמוד על 17%. משרד האוצר הודיע עוד, כי "מס העשירים" יורחב - ויוטל על המשתכרים בסכומים של 800 אלף שקלים ומעלה בשנה. נמסר, כי ההחלטה על העלאת המס שונתה לסכום הנוכחי - במקום מיליון שקלים, כפי שנקבע בתחילה.

ש"ס נגד נתניהו; ישראל ביתנו תומכת

יו"ר ש"ס אלי ישי הודיע אמש כי שרי מפלגתו יצביעו מחר נגד העלאות המיסים וקיצוץ רוחבי של 5% במרבית משרדי הממשלה. עם זאת, למרות החלטת המפלגה צפויות הגזירות להיות מאושרת בשל תמיכת שרי ישראל ביתנו, העצמאות והליכוד.

שר הפנים ישי התייחס לסיבות כי החליט להצביע נגד העלאת המע"מ ל-17% והעלאת מס ההכנסה. "העלאת המיסים תפגע באלפי משפחות בישראל המתמודדת גם כך עם יוקר המחיה", אמר ישי וחזר על התנאי של מפלגתו לתמיכה בגזירות: "אנו דורשים להגדיר מע"מ מופחת על מוצרי יסוד כמו מים, חשמל, לחם ושאר המוצרים הנדרשים לקיום בחיי היומיום".

לפיד: "מדובר בחוסר אחריות בלתי נתפס"

יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד, התייחס לגזירות הכלכליות שיובאו היום לאישור הממשלה, ותקף בחריפות את כוונת ראש הממשלה נתניהו לפגוע בתקציב המשטרה. "הקיצוץ של 181 מיליון שקל מתקציב המשטרה גורם לכך שאיש מאיתנו אינו בטוח. מדובר בחוסר אחריות בלתי נתפס", הדגיש לפיד.

לפיד כתב בדף הפייסבוק שלו: "גם בתקופה של קיצוצים את תקציב המשטרה צריך היה להגדיל באופן משמעותי. נערים שיכורים רוצחים אנשים ברחובות, נשים פוחדות ללכת בלילה לאסוף את האוטו שלהן מחניון חשוך, יישובים שלמים סובלים ממכת פריצות, ונתניהו מקצץ 181 מיליון שקל, קיצוץ שיפגע ישירות בביטחון האישי של כל אזרח".

"נתניהו הפך את תקציב המדינה למכונית שדוהרת בלי בלמים, ועכשיו הוא גם מעיף את השוטר שאמור היה להגן מפניה על חיינו", הוסיף לפיד וציין: "ראש הממשלה ממשיך להפגין חוסר אחריות ציבורי ולאומי. הוא עומד בראש ממשלת ענק מנופחת, מבזבז מיליארדי שקלים על שוחד לסקטורים השונים המרכיבים את הקואליציה שלו, מוציא מאות מיליוני שקלים על שרים ללא תיק וסגני שרים שאינם עושים דבר, ובו בזמן מקצץ במקומות הרגישים ביותר לחברה הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת