נתניהו ושטייניץ דנו בגזירות הכלכליות: "העלאת המסים - המינימום הנדרש"

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ ערכו דיון מיוחד בשל הגזירות הכלכליות והטלת המסים אותם הם צפויים להביא לאישור הממשלה בשבוע הבא. שר האוצר תיאר את המהלך כ"מינימום הבסיסי" לו זקוקה הכלכלה הישראלית בימים של משבר כלכלי עולמי. עם זאת הדגיש רה"מ כי משרדי הרווחה והחינוך לא ייפגעו כתוצאה מהקיצוץ

"המסים - המינימום הנדרש להגנה על הכלכלה" (AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ נפגשו הבוקר לדיון מיוחד לקראת ישיבת הממשלה בשבוע הבא, בה צפויים השניים להביא לאישור תכנית כלכלית חדשה עם מספר היטלים וגזירות על הציבור בישראל. עם זאת הדגיש ראש הממשלה: "לא נפגע בחינוך וברווחה".

בתום המפגש בין השניים, הסביר ראש הממשלה את עליית המחירים והמסים הצפויה בצורך לאזן את תקציב המדינה. "בחרנו להשקיע בשנה האחרונה בעצירת גל המסתננים, בשיקום מערך הכבאות ובאתגרים הביטחוניים - כל זה עולה כסף", ציין נתניהו.

לדברי נתניהו אין בכוונתו לחרוג מתקציב המדינה הקיים. ראש הממשלה אף טען כי תקציבי משרד החינוך והרווחה לא ייפגעו. "בניגוד למה שקורה באירופה ובמקומות אחרים בעולם, המשק הישראלי רק נשרט מהמשבר הכלכלי. הוא לא נפגע ולא ניתן לו להיפגע", הדגיש נתניהו.

שר האוצר שטייניץ הסביר כי הצעדים הכלכליים נועדו לשדר מסר לחברות הדירוג, למשקיעים ולזירה הבינלאומית באשר לחוסנה של הכלכלה הישראלית. " בימים שאנחנו רואים שאפילו דירוג האשראי של גרמניה מתחיל להתערער עם תחזית שלילית, על אחת כמה כמה אנחנו צריכים לדאוג לכלכלת ישראל", אמר שר האוצר.

לדברי שטייניץ עד כה נמנע משרדו מלהטיל מסים בסך 15 מיליארד שקלים על אזרחי המדינה, אך ציין כי לא יהיה מנוס מהמהלך הכלכלי הנוכחי. "את המינימום הבסיסי הזה אנחנו נעשה - זהו קו ההגנה על כלכלת ישראל ועל אזרחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת