נתניהו יביא לאישור השרים: עלייה במסים - כבר בשבוע הבא

רה"מ ושר האוצר יביאו להצבעה בממשלה תכנית להעלות את מס הערך המוסף בשיעור של אחוז אחד. נוסף על כך, יתייקרו גם הסיגריות ומוצרי האלכוהול. מחיר הדלק ייעלה בחצי שקל לליטר. נתניהו הסביר: "אין ארוחות חינם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ יביאו בשבוע הבא לאישור הממשלה תכנית שתקבע העלאה של המע"מ באחוז אחד, הרחבת שיעור המס על הסיגריות ועל משקאות המכילים אלכוהול וכן ביצוע קיצוץ רוחבי במשרד הממשלה. כל אלה נועדו לסייע בהתמודדות עם החור שנפער בתקציב המדינה.

שורת הגזירות והקיצוצים תעלה להצבעת השרים בישיבה מיוחדת שתיערך בנושא ביום שני הקרוב. גזירה נוספת שלא תעלה להצבעה אך תיכנס לתוקף בשבוע הבא תהיה בדמות עלייה דרמטית במחיר הדלק - בשיעור של תוספת חצי שקל לכל ליטר בנזין. במשרד האוצר הסבירו את המהלך בנתונים הכלכליים העגומים שעלו מבחינת התקופה האחרונה ואמרו כי התכנית כוללת את "הצעדים המינימליים" שניתן לבצע כעת.

לפי ההערכה, מדובר בסנונית ראשונה לקראת עלייה נוספת בשיעורי המסים שתתרחש בשנה הבאה. זו הנוכחית צפויה להכניס לקופת המדינה סכום של ארבעה מיליארד שקלים.

"נערכים מול האיומים החדשים - זה עולה כסף"

בעקבות הגזירות החדשות, פרסם נתניהו הודעה שבה הסביר כי "הטלטלה הכלכלית שאנחנו מצויים בה - לא רק שלא פחתה בעולם, אלא מתעצמת. בשנה האחרונה הורידו את דירוגי האשראי של כל המדינות המובילות: ארצות הברית והמדינות המובילות באירופה. זה לא קרה לנו, כי אנחנו שמרנו על כללים של התנהגות כלכלית אחראית".

נתניהו הדגיש כי הורה שהקיצוצים לא יסבו פגיעה בקצבאות הקשישים, הנכים וניצולי השואה. "אין ארוחות חינם", הוא כתב. "אנחנו מביאים החלטה להעניק חינוך בגני ילדים חינם - זה עולה כסף. אנחנו משלימים את הגדר בפעולות למען עצירת מסתננים. בשבוע שעבר עברו 16 מסתננים, הם נכנסו כולם למעצר - זו הצלחה שעולה כסף. אנחנו נערכים עם מערכות טכנולוגיות שונות ומערכות נשק חדשות אל מול האיומים החדשים - זה עולה כסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת