שטייניץ: גיל הפנסיה יצטרך לעלות

שר האוצר הכה היום בתדהמה את שומעיו, באירוע "שבתרבות" בכפר סבא. כשהתייחס למצב הכלכלי בארץ בהשוואה לעולם, אמר: "גם בישראל נצטרך להעלות את גיל הפרישה לפנסיה". רק השבוע הוחלט על ביטול ביטוחי המנהלים, מחשש לקריסת חברות הביטוח בעקבות עליית תוחלת החיים

השר שטייניץ. הטיל פצצה (חדשות 2)

האם גיל הפנסיה בישראל צפוי לעלות? שר האוצר יובל שטייניץ התייחס היום לסוגיה במהלך אירוע "שבתרבות" בכפר סבא, ואמר שלהערכתו יש לעשות זאת. "גם בישראל נצטרך להעלות את גיל הפרישה לפנסיה", אמר בהתייחסו למצב הכלכלי במדינה בהשוואה למדינות נוספות.

שטייניץ התייחס גם למשבר הקואליציוני כתוצאה מחוק הגיוס המתגבש. "גיוס של החרדים לצבא הוא חשוב", אמר. "הגיוס של החרדים לעבודה הוא קריטי ב-20 שנים הקרובות. אני אומר את זה כי חשוב שאנחנו מגבשים פיתרון של שיוויון בנטל - בו אין להתעלם מהפן הכלכלי".

השבוע הורה המפקח על הביטוח פרופ' עודד שריג לבטל את "ביטוח המנהלים" החל מ-1 בינואר 2013. זאת, בעקבות עליית תוחלת החיים בארץ - והחשש של חברות הביטוח כי לא יוכלו להמשיך לתת קצבה קבועה מראש לאלו שכבר רכשו ביטוחי מנהלים לכל חייהם. החלטה הזו, להערכת פרשנים כלכליים, צפויה להשפיע על הפנסיה - בין אם באופן מיידי ובין אם בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת